Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2013

 • 2013-10-07 Aktualności
  Aktualności

  Podsumowanie warsztatu: Bezpieczeństwo przetwarzania danych osobowych

  Warsztat „Bezpieczeństwo przetwarzania danych osobowych" zorganizowany został przez Konfederację Lewiatan i Microsoft Polska. 24 września br., w Ramach 35 Konferencji Rzeczników Ochrony Danych Osobowych, odbyła się dyskusja panelowa poświęcona bezpieczeństwu przetwarzania danych...

 • 2013-10-07 Aktualności
  Aktualności

  Mniejsza alokacja dla energetyki

  Przeciągające się prace nad prawem energetycznym, gazowym, ustawą OZE, czy ustawą wdrażającą dyrektywę o efektywności energetycznej utrudnią wykorzystanie unijnych środków na rozwój gospodarki niskoemisyjnej we wszystkich branżach - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2013-10-07 Aktualności
  Aktualności

  Zmienić sposób powoływania społecznych inspektorów pracy

  Zasady powoływania, przez związki zawodowe, społecznych inspektorów pracy w żaden sposób nie są dostosowane do obecnej rzeczywistości - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2013-10-07 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobotnych znowu ciut mniej

  We wrześniu br. liczba bezrobotnych spadła o 900 osób. Stopa bezrobocia wyniosła 13 proc., czyli tyle ile w sierpniu - szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej.

 • 2013-10-07 Aktualności
  Aktualności

  Warszawa - łączy biznes i negocjatorów klimatycznych - przybliża do nowego porozumienia klimatycznego

  Spotkanie biznesu z Ministrami Środowiska podczas PreCOPu (oficjalnej sesji ministrów środowiska organizowana na miesiąc przed 19 Międzynarodową Konferencją UNFCCC w sprawie klimatu (COP19)) okazało się bardzo potrzebnym wydarzeniem w procesie globalnych negocjacji klimatycznych. Dlaczego? Po...

 • 2013-10-04 Aktualności
  Aktualności

  Warsztaty poświęcone komercjalizacji nauki

  Sieć aniołów biznesu Lewiatan Business Angels wspólnie ze Stowarzyszeniem Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów w ramach 7 Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2013 zapraszają na warsztaty poświęcone komercjalizacji nauki, które odbędą się 8 października br. w...

 • 2013-10-03 Fundusze strukturalne
  Fundusze strukturalne

  Uwagi do projektu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020

  W odpowiedzi na prowadzone przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego konsultacje społeczne ws przyszłego POIiŚ, Lewiatan zgłosił szczegółowe uwagi do projektu Programu.

 • 2013-10-03 Aktualności
  Aktualności

  Fiskus nadużywa swoich uprawnień

  Urzędy skarbowe wysyłają do przedsiębiorców wezwania nakazujące ujawnienie wysokości sprzedaży. Zdaniem Konfederacji Lewiatan to kolejny przykład restrykcyjnego postępowania wobec biznesu.

 • 2013-10-03 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorczość nową energią Europy

  Polska z ponad czterema milionami zarejestrowanych firm jest niewątpliwie krajem przedsiębiorczym i pozytywnie wyróżniającym się na tle Unii Europejskiej. Miernik w postaci Global Entrepreneurship Monitor (liczba firm powstająca i istniejąca krócej niż 3,5 roku dzielona przez populację w wieku...

 • 2013-10-02 Aktualności
  Aktualności

  Indeks Biznesu Lewiatana znowu w górę

  Indeks Biznesu Konfederacji Lewiatan we wrześniu br., w notowaniu kwartalnym i rocznym wzrósł o jeden punkt, do odpowiednio o 29 i 34 pkt.