Venture Capital Research - gra symulacyjna

W pierwszej połowie października ruszy druga edycja bezpłatnej, internetowej gry edukacyjnej VCR - Venture Capital Research. Gra daje unikatową możliwość poznania zagadnień związanych z funkcjonowaniem i finansowaniem przedsięwzięć typu start-up. Gracze wcielając się w rolę inwestora zarządzają portfelem przedsięwzięć na podstawie realistycznych modeli inwestycyjnych, dostosowanych do polskich realiów.

Przebieg gry został zaprojektowany tak, aby zaznajomić uczestników z podstawowymi czynnikami decydującymi o tym, że jedne firmy odnoszą spektakularny sukces, a inne przynoszą wielomilionowe straty. Inwestycje dużego ryzyka, jakimi są przedsięwzięcia start-up, wymagają od gracza wysokiego poziomu wyczucia rynku, umiejętności analitycznych, zagłębienia się w zasady działania funduszy Venture Capital i doboru odpowiednich strategii inwestowania. W trakcie gry udostępnione są takie działy jak „Poradnik inwestora", „Jak grać?" oraz „FAQ", które mają na celu uczyć podstaw poruszania się w świecie funduszy Venture Capital i zasad inwestowania, rozpoznawania i planowania przedsięwzięć innowacyjnych.

Gra łączy w sobie najlepsze wzorce biznesowe i naukowe podejście, zarówno w obszarze oceny innowacyjności jak i wyceny przedsięwzięć typu start-up. Model matematyczny wspierający rozwiązanie zagadnienia został opracowany przez Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów we współpracy z CambridgePYTHON.

Gra przeznaczona jest przede wszystkim (ale nie tylko) dla studentów i młodych naukowców, młodych przedsiębiorców lub osób planujących dopiero założyć swój własny start-up, a także dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Ta inicjatywa edukacyjna znalazła poparcie wśród wielu renomowanych firm, mediów oraz wydawców podręczników szkolnych.

Dalsze informacje na temat gry oraz możliwość wczesnej rejestracji dostępne są na stronie  http://www.gra-vcr.pl/. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Grę patronatem wspiera Lewiatan Business Angels.