Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2013

 • 2013-09-13 Aktualności
  Aktualności

  Nowa firma członkowska w Związku Pracodawców Prywatnych Energetyki

  Polish Energy Partners S.A. (PEP) jest jedną z wiodących firm w dziedzinie realizacji projektów energetycznych  w oparciu o odnawialne źródła energii. Spółka specjalizuje się w rozwoju, wdrażaniu i zarządzaniu projektami w zakresie wytwarzania energii elektrycznej i ciepła oraz...

 • 2013-09-13 Aktualności
  Aktualności

  II Polski Kongres Regulacji Rynków Finansowych - FinReg 2013

  W dniach 16-17 października 2013 w Warszawie odbędzie się II Polski Kongres Regulacji Rynków Finansowych - FinReg 2013, którego organizatorem jest Instytut Allerhanda. Wydarzenie gromadzi uczestników i decydentów rynków finansowych, a w szczególności kadrę zarządzającą banków i instytucji...

 • 2013-09-12 Aktualności
  Aktualności

  Weź udział w Barometrze Różnorodności

  Zarządzanie różnorodnością to temat, który coraz bardziej interesuje przedsiębiorców. Pracodawcy coraz częściej dostrzegają korzyści wynikające z wprowadzenia polityki zarządzania różnorodnością, jakimi są m.in. większa lojalność osób zatrudnionych, większa kreatywność zespołów, innowacyjność działania, lepsza odporność firmy na kryzys czy wyższa rentowność.

 • 2013-09-12 Aktualności
  Aktualności

  Jak pomóc osobom w wieku 50+ w znalezieniu pracy?

  Nowe przepisy, zawarte w nowelizowanej ustawie o promocji zatrudnienia, dotyczące osób bezrobotnych w wieku powyżej 50 lat, nie poprawią sytuacji tej grupy na rynku pracy, ponieważ zbyt mały nacisk kładą na pomoc przy przekwalifikowaniu osób w starszym wieku - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2013-09-11 Aktualności
  Aktualności

  Eksport dalej ciągnie gospodarkę

  W lipcu br. eksport był o 6 proc., zaś import o 0,7 proc. wyższy niż w lipcu 2012 roku. Saldo obrotów towarowych było dodatnie i wyniosło ok. 0,3 mld EUR - podał NBP.

 • 2013-09-11 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan o postulatach protestujących związkowców

  W ciągu najbliższych czterech dni związkowcy będą protestować w stolicy i żądać zrealizowania swoich postulatów, m.in. dotyczących podniesienia płacy minimalnej, obniżenia wieku emerytalnego

 • 2013-09-10 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy stracą, bo złodzieje będą bardziej bezkarni

  Posłowie przegłosowali zmiany w kodeksie wykroczeń. W myśl nowych przepisów kradzież poniżej 400 zł nie jest przestępstwem, lecz wykroczeniem. Konfederacja Lewiatan uważa, że należy utrzymać dotychczas obowiązują kwotę progową, od której kradzież staje się przestępstwem, na poziomie 250 zł.

 • 2013-09-10 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w zezwoleniach na pracę cudzoziemca

  Przedsiębiorcy powinni mieć możliwość, tak jak do tej pory, po uzyskaniu zezwolenia na pracę cudzoziemca, na jednoczesne złożenie wniosku o jego przedłużenie - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2013-09-10 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan apeluje do naszych europosłów

  W środę (11 września) w Parlamencie Europejskim odbędzie się głosowanie poszczególnych poprawek do dyrektywy o ocenie oddziaływania inwestycji na środowisko. Konfederacja Lewiatan uważa, że nowe przepisy negatywnie wpłyną na prowadzenie inwestycji w Europie, a także naszym kraju i apeluje do europosłów o głosowanie przeciwko tym propozycjom. Taki apel wystosowały także BUSINESSEUROPE wspólnie z EUROCHAMBRES.

 • 2013-09-10 Aktualności
  Aktualności

  Stanowisko w sprawie optymalizacji systemu wsparcia energetyki odnawialnej

  Celem wsparcia odnawialnych źródeł energii (OZE) jest wykonanie przez Polskę zobowiązania wynikającego z Dyrektywy OZE przy możliwie najniższych kosztach i z wykorzystaniem szans na trwały rozwój gospodarki, w tym krajowego potencjału technologicznego i zasobów naturalnych, nowych miejsc pracy...