Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2013

 • 2013-01-23 Aktualności
  Aktualności

  Utrzymanie zatrudnienia w firmach szansą dla gospodarki

  Wprowadzenie ustawy o ochronie miejsc pracy może zmniejszyć liczbę zwalnianych pracowników w przedsiębiorstwach

 • 2013-01-22 Aktualności
  Aktualności

  Pesymizm w przedsiębiorstwach

  Nastroje w firmach są nieco lepsze niż miesiąc wcześniej, ale zdecydowanie gorsze niż w analogicznym okresie przed rokiem - wynika z badania GUS.

 • 2013-01-22 Aktualności
  Aktualności

  Certyfikat Zielony Sklep - zaproszenie

  Fundacja Partnerstwo dla Środowiska zaprasza na spotkanie inaugurujące wprowadzenie na rynek Certyfikatu Zielony Sklep. Spotkanie odbędzie się w 30 stycznia br., o godz. 11.30, w siedzibie PKPP Lewiatan w Warszawie (ul. Zbyszka Cybulskiego 3). Celem spotkania jest zaprezentowanie Certyfikatu...

 • 2013-01-22 Aktualności
  Aktualności

  Bądź dobry dla dobrych - przyznaj nagrody najlepszym i wskaż „Dobroczyńcę Roku”

  Tylko 3% dorosłych Polaków zetknęło się z pojęciem społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Ideą Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku" jest przybliżenie Polakom zagadnienia CSR poprzez promowanie  najbardziej aktywnych firm na tym polu, a także nagradzanie najciekawszych...

 • 2013-01-21 Aktualności
  Aktualności

  Trudna sytuacja na rynku pracy

  W I kwartale br. nadal więcej firm zamierza zwalniać pracowników niż zwiększać ich liczbę - wynika z cokwartalnego raportu NBP o kondycji sektora przedsiębiorstw.

 • 2013-01-21 Aktualności
  Aktualności

  Nagrody Kisiela 2012 – przedsiębiorca wyróżniony „za właściwy tor”

  20 stycznia w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się gala wręczenia Nagród Kisiela 2012. Laudację dla zwycięzcy w kategorii Przedsiębiorca, Tomasza Zaboklickiego z firmy PESA, wyróżnionego za „właściwy tor", wygłosiła Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan. Laureatami w kategoriach Publicysta i Polityk zostali Joanna Solska „za pióro i sens" oraz premier Tadeusz Mazowiecki „za siłę spokojnego patriotyzmu". Nagrodzonym gratulował obecny na gali prezydent Bronisław Komorowski.

 • 2013-01-18 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł w zapaści

  Produkcja przemysłowa w grudniu 2012 roku spadła o 10,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2011 roku - podał GUS.

 • 2013-01-18 Aktualności
  Aktualności

  Ubywa miejsc pracy

  W grudniu 2012 r. zatrudnienie w gospodarce spadło o 0,5 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2011 roku - podał GUS.

 • 2013-01-18 Aktualności
  Aktualności

  OFE nie mogą być „chłopcem do bicia”

  Rząd zapowiedział na wiosnę 2013 roku dokonanie przeglądu uregulowań drugiego filara systemu emerytalnego. Wśród potrzebnych i oczekiwanych publicznych dyskusji na ten temat trafiają się i takie, gdzie OFE są fałszywie przedstawianie jako gospodarczy „chłopiec do bicia", źródło wszystkich problemów, od bezrobocia po emigrację młodzieży. Taki ton przeważał, niestety, w czasie dzisiejszej debaty publicznej „Co dalej z OFE" w SGH.

 • 2013-01-18 Aktualności
  Aktualności

  Szkolenie on-line z zamówień publicznych

  Specjalnie dla członków PKPP Lewiatan, firma APEXnet umożliwia bezpłatne obejrzenie szkolenia on-line z zamówień publicznych: Wykonawca w postępowaniu o udzielenie zamówienia   Aby obejrzeć szkolenie wystarczy kliknąć w poniższy link:...