Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Tegoroczna, już VII edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości będzie wyjątkowa. Oprócz ponad dwóch tysięcy bezpłatnych wydarzeń w całej Polsce, Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, Polską Agencją Rozwoju Regionalnego, Centrum Przedsiębiorczości Smolna, Akademią Leona Koźmińskiego i Nestle Polska podpisały Koalicję na rzecz przedsiębiorczości.

Koalicja stanowi płaszczyznę dialogu i współpracy dla instytucji, firm i organizacji, które wspierają rozwój polskiej przedsiębiorczości. Koalicjanci są zdania, że tylko wspólne działania mają szansę przynieść systemowe zmiany i usprawnić przepływ informacji na temat chociażby możliwości wsparcia dla przedsiębiorców.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to wydarzenie odbywające się w ponad 140 krajach na całym globie. Jego celem jest promocja przedsiębiorczości jako postawy. Podczas wydarzenia inaugurującego Jonathan Ortmans, prezydent Global Entrepreneurship Week, w filmie dedykowanym polskim obchodom ŚTP, powiedział - Polska jest krajem, który przez lata musiał mierzyć się z wieloma trudnościami. Ale w efekcie tych zmagań wyrosło pokolenie przedsiębiorców, którzy są bardziej zdeterminowani i wytrwali w dążeniu do sukcesu.
Inauguracja ŚTP była okazją do wyróżnienie właśnie tych szczególnie zaangażowanych i odnoszących sukcesy przedsiębiorców z całej Polski i wręczenia im statuetek w konkursie „Twarze Przedsiębiorczości". W skład jury konkursowego weszli przedstawiciele Fundacji ŚTP, Banku Gospodarstwa Krajowego, Europejskiego Funduszu Leasingowego i Amway Polska oraz tygodnika „Wprost". W kategorii „Młody Przedsiębiorca" nagrodę główną otrzymał Maciej Zieliński, założyciel Automater Sp. z o.o. Za zwycięzcę w kategorii „Firma wspierająca młodych" jury uznało informatyczną firmę Volanto Sp. z o.o. Natomiast Fundacja Kronenberga przy City Handlowy otrzymała statuetkę w kategorii „Instytucja wspierającej przedsiębiorczość".

- Organizując konkurs chcieliśmy uświadomić Polakom, że stereotyp przedsiębiorcy-wyzyskiwacza jest krzywdzący i w większości przypadków nieprawdziwy. Polscy przedsiębiorcy to ludzie odważni, wytrwali, pracujący z pasją i często pomagający innym w potrzebie. Warto zapoznać się z tym, co robią nasi nominowani i laureaci - powiedziała Justyna Politańska, prezes Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Gospodarki, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, PARP, Prezydent m.st Warszawy i Konfederacja Lewiatan.

Deklaracja Koalicji na rzecz przedsiębiorczości


Kontakt dla mediów:
Karolina Sieniawska
Wordsmith PR
biuro@wordsmith.pl
tel: 696 172 123


Koordynatorka projektu:
Justyna Politańska
Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości
justyna@tydzienprzedsiebiorczosci.pl
tel: 783 329 973

Konfederacja Lewiatan