Newsletter europejski - wrzesień 2014

Zapraszamy Państwa do lektury trzeciego numeru Newslettera Europejskiego. Znajdą w nim Państwo informacje na temat polskich nominacji na najwyższe stanowisko w UE oraz komentarz dotyczący nowego sposobu organizacji Komisji Europejskiej. Warto zwrócić uwagę na nowy podział kompetencji między komisarzami spowodowany zmianami struktury KE.

Piszemy także o postępie negocjacji umowy handlowej między UE i Stanami Zjednoczonymi (TTIP) oraz sygnalizujemy od czego zaczyna prace Parlament Europejski. Tu w szczególności za uwagę zasługuje link do transmisji „na żywo" przesłuchań kandydatów na komisarzy KE (w okresie 29 września-7 października).

Wrzesień obfitował w ciekawe spotkania: w Brukseli Konfederacja Lewiatan spotkała się z eurodeputowanymi (9 września), a w Warszawie przyjęła wizytę studyjną urzędników z Komisji Europejskiej (24 września). Relację z obu spotkań znajdziecie Państwo w Newsletterze. Dodatkowo przedstawiciele firm członkowskich Konfederacji Lewiatan wzięli udział w seminarium w ramach Forum Rynku Wewnętrznego (23 września). Mieli tak okazję przedstawić swoje pomysły na usuwaniu barier napotykanych przez firmy świadczące usługi transgraniczne. W Newsletterze piszemy o kolejnych możliwościach bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami Komisji na ten temat.   

Życzymy miłej lektury!