Pracodawco, czy dbasz o relacje z kandydatami?

Koalicja na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji rozpoczęła drugą edycję badania postaw i działań pracodawców w zakresie Candidate Experience.

Czy firmy w Polsce dbają o relacje z kandydatami w czasie i po rekrutacji? Czy pracodawcy zdają sobie sprawę, że odczucia kandydatów mają wpływ na wizerunek firmy? Do udzielenia odpowiedzi na te i inne pytania po raz drugi zaprasza wszystkich pracodawców Koalicja na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji.

W pierwszej edycji badania „Candidate Experience" wzięło udział 554 rekruterów oraz 3000 kandydatów. Wówczas, widać było wyraźny rozdźwięk pomiędzy firmami a kandydatami w kwestii przyjaznej rekrutacji. Podczas gdy zdecydowania większość firm (73%) odpowiedziała, że dba o relacje z kandydatami, w opinii aż 68% kandydatów pracodawcy nie przywiązują wagi do przyjaznej rekrutacji i nie interesują się ich opiniami. A jaki wniosek wypłynie z kolejnego badania Candidate Experience? Zapraszamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami i udziału w badaniu.

Tegoroczna edycja badania trwa od 10 do 24 października br. Wypełnienie ankiety zajmuje kilka minut. Badanie jest anonimowe, a jego wyniki zostaną prezentowane w formie zbiorczej.

W podziękowaniu za wypełnienie kwestionariusza, ankietowani otrzymają pełny raport z wynikami. Link do badania: http://surveys.questionpro.com/a/t/ABpGbZQC0W.

Badanie „Candidate Experience" składa się z dwóch części. Pierwsza dotyczy opinii pracodawców na temat doświadczeń kandydatów i jest realizowana wśród osób zajmujących się procesami rekrutacyjnymi w firmach przez eRecruitment Solutions, właściciela internetowej aplikacji do zarządzania procesami rekrutacji i bazą kandydatów eRecruiter. Druga część zawiera opinie kandydatów na temat rekrutacji, które są zebrane w ramach badania „Specjaliści na rynku pracy", przeprowadzonego przez portal Pracuj.pl.

Konfederacja Lewiatan jest partnerem Koalicji na Rzecz Przyjaznej Rekrutacji.