Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2014

 • 2014-11-05 Aktualności
  Aktualności

  Istotne informacje gospodarcze z białoruskiego rynku

  Sytuacja w białoruskiej gospodarce pogarsza się z powodu sankcji wprowadzonych wobec Rosji.

 • 2014-11-04 Aktualności
  Aktualności

  W Sejmie o konkurencyjności sektora MMŚP 2014

  W czasie konferencji „Konkurencyjność sektora MMŚP 2014", która odbyła się 4 listopada br. w Sejmie, przedstawiono wyniki badania mikro, małych i średnich firm przygotowanego przez Konfederację Lewiatan. W spotkaniu uczestniczyli ministrowie finansów Mateusz Szczurek oraz pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

 • 2014-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Mazowieckie Centrum Arbitrażu i Mediacji przy Konfederacji Lewiatan na konferencji w Lucernie

  W dniach 7 i 8 listopada prezes mec. Roman Rewald i dyrektorka mec. Małgorzata Miszkin-Wojciechowska wezmą udział w międzynarodowym kongresie „Mediacja gospodarcza w praktyce mediatorów, doradców i organizacji", który odbędzie się w Lucernie w Szwajcarii. Organizatorem kongresu jest Swiss Chamber of Commercial Mediation.

 • 2014-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Najsilniejsze polskie kluby sportowe łączą siły

  Najlepsze polskie kluby sportowe powołały do życia Polski Związek Pracodawców Klubów Sportowych, organizację działającą na rzecz poprawy warunków prowadzenia klubów sportowych w Polsce.

 • 2014-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Wskaźnik PMI w górę, rośnie zatrudnienie

  W październiku br. wskaźnik PMI polskiego sektora przemysłowego wzrósł o 1,7 pkt m/m i wyniósł 51,2 pkt - poinformował HSBC.

 • 2014-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Przedstawiciel Lewiatana w Centre for Development of Enterprise i Polsko-Amerykańskiej Radzie ds. Innowacji

  Dr Jacek Adamski, Doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan, został przedstawicielem Lewiatana (a także pośrednio Unii Europejskiej) w Executive Board organizacji Centre for Development of Enterprise. Organizacja ta zajmuje się promocją przedsiębiorczości prywatnej w krajach grupy ACP (Afryki,...

 • 2014-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie Lewiatana z komisarz Bieńkowską

  Pierwsze spotkanie z komisarz Elżbietą Bieńkowską, rozmowy z MEDEF, francuską organizacją pracodawców o przyszłości współpracy biznesu między krajami Trójkąta Weimarskiego i spotkanie z ZDH reprezentującą interesy rzemiosła i małych firm w Niemczech - to tylko kilka z wydarzeń zaplanowanych na początek listopada przez Biuro Lewiatana w Brukseli. 

 • 2014-10-31 Środowisko i klimat
  Środowisko i klimat

  Kontrowersyjne zmiany w ustawie ”śmieciowej”

  Niejasność i niespójność przepisów w projekcie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach może skłaniać nierzetelne gminy do stosowania „własnej ich interpretacji" oraz dawać pretekst dla prób obejścia przepisów przewidujących obowiązek organizowania przetargów na odbiór i zagospodarowanie śmieci - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-10-31 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w zakresie podpisywania dokumentów przesyłanych w formie elektronicznej

  Konsultujemy projekt rozporządzenia Ministerstwa Finansów.

 • 2014-10-29 Aktualności
  Aktualności

  W kolejnych rankingach będzie trudno o awans

  Polska w prestiżowym rankingu Doing Business Banku Światowego znalazła się na 32 miejscu i ucieka regionalnym konkurentom.