Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2014

 • 2014-12-04 Aktualności
  Aktualności

  Wspierajmy energetykę odnawialną, ale inaczej

  Konfederacja Lewiatan popiera kierunek rozwoju energetyki odnawialnej opartej o lokalne źródła biomasowe i biogazowe, w szczególności przetwarzanie odpadów na ciepło. Jednak jest przeciwna sposobowi wsparcia dla tej energetyki zaproponowanemu w poprawce PiS do projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE).

 • 2014-12-04 Aktualności
  Aktualności

  Reklamacje w aspekcie podatkowym, reklama i reprezentacja a obowiązki podatkowe oraz premie pieniężne od obrotu, Poznań

  Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan  zaprasza na bezpłatne seminarium z udziałem przedstawiciela Izby Skarbowej  w Poznaniu Temat:             „Reklamacje w aspekcie podatkowym, reklama i reprezentacja a obowiązki...

 • 2014-12-04 Aktualności
  Aktualności

  Czego biznes oczekuje od nowych władz UE? (artykuł ekspercki)

  Prace na czterdziestoma ważnymi projektami prawnymi, które nie zostały przyjęte w poprzedniej kadencji Parlamentu Europejskiego, większa wrażliwość na problemy MSP, skupienie się na polityce energetycznej - to niektóre z oczekiwań biznesu wobec nowych władz unijnych. Pisze o nich dr Anna Kwiatkiewicz, dyrektor Biura Lewiatana w Brukseli, na łamach dzisiejszego wydania Dziennika Gazety Prawnej w artykule pt. "Europejscy politycy powinni słuchać głosu biznesu".

  Zachęcamy do lektury  na stronie internetowej (link dla prenumeratorów ) lub w papierowym wydaniu dziennika.

 • 2014-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Nowe zasady składania informacji o dochodach

  Informujemy, że od 1 stycznia 2015 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 26 września 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1563) , która określa nowe zasady składania informacji o dochodach PIT-11, PIT-8C, PIT-R oraz rocznego...

 • 2014-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan przygotuje dobre praktyki w zamówieniach publicznych

  Cena nabycia nie jest już wyłącznym kryterium rozstrzygania przetargów, a zamawiający będzie mógł wymagać od wykonawcy zatrudniania na podstawie umowy o pracę. Wszystko dzięki nowelizacji ustawy Prawo zamówień publicznych. Należy jednak pamiętać, że sama nowelizacja nie wystarczy, by w obszarze zamówień publicznych wybierać rzeczywiście najlepszą ofertę. Potrzeba też odpowiedniego podejścia, właściwych procedur, a przede wszystkim dobrych praktyk w ramach nowego, efektywniejszego sposobu rozstrzygania przetargów.

 • 2014-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Konsultacje internetowe sprawozdania Rzecznika Praw Obywatelskich

  Zapraszamy do udziału w konsultacjach internetowych sprawozdania Rzecznika Praw Obywatelskich z realizacji przez Polskę zobowiązań wynikających z Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych.

 • 2014-12-03 Aktualności
  Aktualności

  Konsultacje wytycznych dotyczących perspektywy finansowej 2014-2020

  Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju rozpoczęło oficjalne konsultacje wytycznych dotyczących perspektywy finansowej 2014-2020.

 • 2014-12-02 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan za ulgą podatkową na prace badawczo-rozwojowe

  Wprowadzenie ulgi podatkowej na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych - proponuje Konfederacja Lewiatan w „Białej Księdze bis", która zawiera rekomendacje dla rządu na ostatni rok działalności.

 • 2014-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł „oswoił” kryzys rosyjski

  Wskaźnik PMI wzrósł w listopadzie br. do poziomu 53,2 z 51,2 w październiku - podał bank HSBC.

 • 2014-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Nowy członek Konfederacji - Klub Sportowy Legia Warszawa

  Uchwałą Zarządu Konfederacji Lewiatan z dnia 17 listopada 2014 r. członkiem Konfederacji został Polski Związek Pracodawców Klubów Sportowych. Tym samym nowym członkiem Lewiatana został Klub Sportowy Legia Warszawa.