Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2014

 • 2014-11-26 Aktualności
  Aktualności

  Jesteśmy aktywni w Brukseli

  Przedstawiamy listę niedawnych oraz nadchodzących spotkań i konferencji z udziałem ekspertek Biura Lewiatana w Brukseli.

 • 2014-11-26 Aktualności
  Aktualności

  Wieści z Brukseli: kalendarium nadchodzących wydarzeń

  Biuro Lewiatana w Brukseli przygotowało zestawienie najważniejszych wydarzeń w nadchodzących tygodniach.

 • 2014-11-26 Aktualności
  Aktualności

  Konsultacje społeczne w UE

  Wkrótce mija termin zgłoszenia opinii w serii konsultacji społecznych prowadzonych przez Komisję Europejską. Ich wynik będzie miał wpływ na kształt nowej legislacji w dziedzinach takich jak rynek wewnętrzny, konkurencja czy transport. W kontekście priorytetów nowej Komisji Europejskiej (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj ) polecamy uwadze szczególnie konsultacje dotyczące Small Business Act oraz patentów i norm.

 • 2014-11-26 Aktualności
  Aktualności

  Dobre wieści dla biznesu: KE ostrożna w proponowaniu nowych regulacji prawnych

  Lepsze stanowienie prawa (better regulation) to jedna z kluczowych zasad, którą ma zamiar kierować się nowa Komisja Europejska (KE). Zdanie wypowiedziane przez Jean-Claude Junckera: "będziemy Komisją małą w małych sprawach, ale dużą w dużych" zostało powitane z entuzjazmem właściwe we wszystkich kręgach w Brukseli. W praktyce oznacza to, że unijny prawodawca zamierza skupić się na przyjmowaniu tylko niezbędnych regulacji prawnych w konkretnych obszarach oraz na deregulacji.

 • 2014-11-26 Aktualności
  Aktualności

  Prezesi PTE nie muszą znać języka polskiego

  Biorąc pod uwagę fakt, że członkowie zarządów Powszechnych Towarzystw Emerytalnych nie są osobami pełniącymi funkcje publiczne, bezzasadne jest nakładanie na nich rygorów znajomości języka polskiego - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2014-11-26 Aktualności
  Aktualności

  Na walce z patologiami nie mogą stracić uczciwi przedsiębiorcy

  Konfederacja Lewiatan z niepokojem obserwuje wzrost przestępczości podatkowej i popiera Ministra Finansów w działaniach mających na celu zapobieganie wyłudzeniom podatku VAT. Podkreśla jednak, że walka z patologiami nie może odbywać się kosztem podmiotów uczciwych, działających na rynku w celu osiągania korzyści z tytułu sprzedaży oferowanych dóbr i usług, a nie z tytułu oszustw podatkowych.

 • 2014-11-26 Aktualności
  Aktualności

  Członek Lewiatana laureatem nagrody Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej

  25 listopada br. odbyła się uroczysta gala na Zamku Królewskim w Warszawie, podczas której wręczono m.in. nagrody w konkursie "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej", organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy.

 • 2014-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Ogólnopolskie Forum Prawa Pracy

  W dniach 3-4 grudnia 2014 r. odbędzie się XV OGÓLNOPOLSKIE FORUM PRAWA PRACY, na które już dziś serdecznie zapraszamy. Głównym celem konferencji będzie przedstawienie i omówienie projektu zmian do Kodeksu pracy w obszarze umów terminowych, który został przygotowany przez Ministerstwo Pracy i...

 • 2014-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Europejski biznes debatował w Rzymie (relacja)

  W dniach 20-21 listopada 2014 roku odbyła się w Rzymie Rada Prezydentów (Council of Presidents, COPRES) organizacji członkowskich BUSINESSEUROPE. W programie pojawiło się wiele tematów istotnych dla biznesu, takich jak plan inwestycyjny J. C. Junckera, postęp w negocjacjach umowy handlowej UE-USA (TTIP) czy agenda cyfrowa. W wydarzeniu wzięli udział niemal wszyscy prezydenci i wielu dyrektorów generalnych organizacji członkowskich BUSINESSEUROPE. Gościem specjalnym był premier Włoch, Matteo Renzi.

   fot. BUSINESSEUROPE

   

 • 2014-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Gospodarstwa domowe chętniej robią zakupy

  Sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła w ujęciu rocznym o 2,3 proc. - podał GUS