BUSINESSEUROPE broni branży transportowej przeciwko systemowi EKAER

Wiele firm transportowych - także z Polski - od stycznia tego roku musiało zmierzyć się z węgierskimi przepisami, które wymuszają na przewoźnikach wypełnianie szeregu absurdalnych biurokratycznych procedur. Branża traci i mówi głośno - polityka Węgrów to tworzenie sztucznych granic na wspólnym rynku. Dlatego 16 kwietnia BUSSINESSEUROPE przekazało Komisji Europejskiej (DG TAXAUD) specjalny list z wezwaniem do zbadania sprawy i podjęcia działań chroniących wspólny rynek przed polityką protekcjonistyczną niektórych państw.

W materiale załączonym do listu znalazły się opisy konkretnych przykładów uderzających w działalność firm transportowych spoza Węgier. Pełny materiał dostępny pod tym linkiem (j. angielski).

Konfederacja Lewiatan jako jedyna organizacja biznesowa z Polski należy do BUSINESSEUROPE. Zachęcamy firmy członkowskie do zgłaszania przypadków utrudnień, jakie napotkały w wyniku wprowadzenia przez Węgry nowych przepisów oraz innych podobnych naruszeń, które powinny być notyfikowane władzom unijnym. Kontakt do naszego Biura w Brukseli: http://konfederacjalewiatan.pl/legislacja/lewiatan-w-brukseli/kontakt