Finał konkursu „Przedsiębiorcza Szkoła”

Przedsiębiorczość to cecha kluczowa do tego, by odnaleźć się w dzisiejszym świecie. To kreatywność, umiejętność radzenia sobie w nowych sytuacjach i wytrwałość w pokonywaniu barier. Nie każdy z nas przejawia te cechy od urodzenia. Na szczęście - zdaniem wielu - przedsiębiorczość to zestaw umiejętności i postaw, których można się nauczyć. Niezwykle istotną rolę w tym procesie odgrywa szkoła.

Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości zaprasza Państwa na podsumowanie projektu "Przedsiębiorcza Szkoła" na wyjątkowym, międzynarodowym spotkaniu. Swoim doświadczeniem w zakresie nauczania i promowania przedsiębiorczości podzielą się m.in. Wiceprezydent m. st. Warszawy Michał Oleszwski i prof. Jacek Klich z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

O szansach i wyzwaniach dla edukacji przedsiębiorczości porozmawiamy w gronie członków Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS Narodowego Banku Polskiego, przedstawicieli Fundacji Inkubator Technologiczny (koordynator programu Youth Business Poland), przedstawicieli portalu Edulandia.pl, Uniwersytetu Maltańskiego (autorki podręcznika do nauczania przedsiebiorczości) oraz organizacji Peace Child International z Wielkiej Brytanii. Podczas spotkania poznamy także laureatów konkursu „Przedsiębiorcza Szkoła" z Wałbrzycha i ich innowacyjny pomysł na prowadzenie szkolnych lekcji przedsiębiorczości.
Wydarzenie odędzie się 13 lutego 2015 r. w godz. 13.00-15.00 w budynku Giełdy Papierów Wartościowych (Sala New Connect).

Zaproszeni goście oraz przedstawiciele:
• organizacji wspierających edukację
• sfery biznesu
• organizacji pozarządowych
• placówek edukacyjnych

będą rozmawiać o dobrych praktykach w nauczaniu przedsiębiorczości, o możliwości rozwoju nauczycieli tego przedmiotu, a także o tym jak połaczyć sferę biznesu, zaangażowania społecznego
i formalnej edukacji.

Przedsiębiorczość i innowacyjność to jedne kluczowych kompetencji wspieranych przez Unię Europejską i wyodrębnionych w Strategii Lizbońskiej. Biorąc pod uwagę tak duże znaczenie przedsiębiorczości jako przedmiotu szkolnego, musimy wypracować nowoczesne metody, które skutecznie zmotywują ucznia do pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności w tym zakresie oraz sprawią, że nabyta wiedza będzie przez uczniów zapamiętana i wykorzystana. Organizowane przez nas wydarzenie będzie doskonałą okazją do dialogu na ten temat pomiędzy różnymi instytucjami działającymi w obszarze edukacji oraz przedsiębiorczości.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem spotkania i do rejestracji na wydarzenie.

Zaproszenie 

Program