Nowa firma w Polskim Związku Pracodawców Przemysłu Spożywczego

Spółdzielnia Pracy „MUSZYNIANKA" powstała 23 czerwca 1951 r. W pierwszym okresie prowadziła działalność w zakresie usług krawieckich i zatrudniała 21 członków. Wymienione usługi nie przynosiły spodziewanych korzyści, dlatego ówczesny Zarząd podjął działania w kierunku uruchomienia produkcji spożywczej tj. cukierniczo-karmelarskiej. W 1957 roku uruchomiony zostaje Zakład Przetwórstwa Mięsnego a w 1974r. zostaje uruchomiony Zakład Eksploatacji Wody Mineralnej w Muszynie. Początek lat 90-tych to rozkwit branży produkcji wód mineralnych. Wykorzystując nowe wzorce żywieniowe oraz moda na zdrową żywność, przejawiło się zwiększonym zapotrzebowaniem na wodę mineralną rozpoczęto zakrojoną na dużą skalę modernizację Zakładu Eksploatacji Wody Mineralnej w Muszynie.


Dziś Spółdzielnia  to jeden z najatrakcyjniejszych zakładów pracy w regionie. Zatrudnia 70 osób oferując bardzo dobre warunki pracy i szeroką działalność socjalną.

 Sztandarowym produktem Spółdzielni  jest naturalna woda mineralna Muszynianka" od lat doceniana przez Polaków za jej walory smakowe i bogactwo składników mineralnych. Stanowi doskonałe źródło najważniejszych dla organizmu biopierwiastków -  w szczególności magnezu i wapnia. Korzenie produkcyjne wody sięgają początku lat siedemdziesiątych. Woda wydobywana jest z odwiertów zlokalizowanych na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego w Muszynie. Skład „Muszynianki" ma znakomity wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka.

Obecnie naturalna woda mineralna „Muszynianka" należy do najpopularniejszych polskich marek. Zajmuje jedno z czołowych miejsc w rynku krajowym. Od kilku lat jest eksportowana do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Wielkiej Brytanii i Irlandii. Walory „Muszynianki" zostały docenione przez konsumentów, co znalazło odzwierciedlenie w wielu nagrodach i wyróżnieniach.

 

Kontakt:

ul. Kościuszki 58
33-380 Krynica Zdrój
tel.: (0-18) 471 22 54
fax: (0-18) 471 21-34
email: biuro@muszynianka.pl
www.muszynianka.pl