Nowy członek Polskiego Związku Pracodawców Przemysły Spożywczego

CEDC International jest czołowym producentem wódki na świecie oraz największą w Europie środkowej i wschodniej zintegrowaną firmą z branży napojów alkoholowych.

 Firma produkuje i sprzedaje znane marki z segmentu wódek, jak Żubrówka, Bols, Soplica, Absolwent, Żytniówka oraz wiele innych, eksportowanych do blisko 70 krajów świata. CEDC jest także wiodącym importerem alkoholi w Polsce, Rosji i Węgrzech. W Polsce CEDC oferuje najbardziej znane marki alkoholowe na świecie, jak whisky Grant's, Carlo Rossi, Metaxa, Jägermeister, Gancia, Aperol, Campari, Cinzano Remy Martin, czy Cointreau.

W Polsce firma zatrudnia ponad tysiąc pracowników, m. in. we własnych zakładach produkcyjnych w Białymstoku i Obornikach Wielkopolskich, które posiadają urządzenia rektyfikacyjne należące do najnowocześniejszych instalacji tego typu na świecie.

 

Ciekawostki:

·         Od stycznia 2015 CEDC jest rynkowym liderem na polskim rynku w obu kategoriach: wódki oraz całościowego koszyka alkoholi z wyłączeniem piwa (źródło: ogólnopolska analiza rynku detalicznego za styczeń 2015)

·         Należąca do CEDC kultowa marka wódki Żubrówka jest siódmą największą wódką na świecie (źródło: Shanken's IMPACT,  opulikowany w lutym 2015, World's Top 100 Spirit Brands, Premium and non-Premium).