Seminarium biznesowe: Finlandia - stabilny partner biznesowy dla Polski

31 marca w Sali Notowań GPW  SA w Warszawie Konfederacja Lewiatan zorganizowała seminarium biznesowe wspólnie z partnerami - Ministerstwem Gospodarki oraz Team Finland, czyli połączonym zespołem organizacji biznesu fińskiego EK oraz FINPRO- państwowej instytucji odpowiedzialnej za promocję fińskiego eksportu, inwestycji i turystyki.

Seminarium odbyło się z okazji oficjalnej wizyty Sauli Niinistö - Prezydenta Republiki Finlandii w Polsce, a udział w nim wzięli także Prezydent Bronisław Komorowski, Wicepremier Janusz Piechociński oraz ministrowie gospodarki i rolnictwa Finlandii -  Jan Vapaavuori i Petteri Orpo.

Uczestnicy seminarium wskazali, że gospodarki Polski i Finlandii nie stanowią dla siebie wzajemnej konkurencji. Istnieją natomiast duże niewykorzystane możliwości łączenia fińskich osiągnięć w biotechnologii, informatyce i czystych technologiach z polskim dynamizmem rynkowym, innowacyjnością polskich firm, szczególnie w sektorze MŚP. Obydwie strony zachęcały firmy do bliższego zainteresowania się inwestycjami bezpośrednimi w swoich krajach.  

W seminarium uczestniczyło ponad 150 osób z Polski i Finlandii, głownie przedstawiciele biznesu z obydwu krajów. Byli wśród nich szefowie lub właściciele 10 największych korporacji fińskich, prowadzących działalność w Polsce.