Trzy polskie start-upy pojadą do Doliny Krzemowej

Trzy firmy technologiczne z Polski: XTRF Translation Management System, Zencard i SESAME+ zwyciężyły w konkursie, w którym nagrodą jest udział w V4 TechMatch Silicon Valley, pierwszej wspólnej prezentacji start-upów z krajów Grupy Wyszehradzkiej w Dolinie Krzemowej. Partnerem przedsięwzięcia jest Konfederacja Lewiatan.

Jury wyłoniło polskich finalistów, którzy pojadą do Kalifornii.

 

XTRF Translation Management System to internetowa platforma umożliwiająca automatyczne zarządzanie projektami związanymi z tłumaczeniami.

 

 

 

Zencard oferuje unikalne rozwiązanie umożliwiające traktowanie każdej karty płatniczej jako karty lojalnościowej. System automatycznie rozpoznaje klientów i umożliwia lojalnym klientów otrzymywanie promocyjnych ofert.

 

 

 

 

 SESAME+ umożliwia nowy niezawodny sposób identyfikacji użytkowników wielu rozwiązań komunikacyjnych lub użytkowych. Stanowić może to przełom w zarządzaniu tożsamością i dostępem użytkowników do usług wielu branż.

 

Eksperci przy wyborze najlepszych start-upów brali pod uwagę następujące kryteria: możliwość ekspansji na rynek światowy, w tym rynek USA; komercyjna dojrzałość projektu, przełomowość innowacji w dziedzinie produktu lub usługi, spodziewana dynamika wzrostu liczby klientów i przychodów, obecność kreatywnego zespołu.

W cyklu spotkań i prezentacji, które odbędą się w rejonie San Francisco od 21 do 23 kwietnia br., będą też uczestniczyły innowacyjne firmy z Węgier, Czech i Słowacji. Start-upy będą miały okazję przedstawić inwestorom i przedsiębiorcom swój pomysł na biznes, zainteresować nim media, skorzystać z bezpłatnej promocji w Dolinie Krzemowej oraz spotkać się z przedstawicielami najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw technologicznych na świecie.

V4 TechMatch Silicon Valley to wspólny projekt czterech organizacji: Konfederacji Lewiatan (poprzez Lewiatan Business Angels ) z Polski, Startup Yard z Czech, Innovacio z Węgier i SOVVA, która jest liderem konsorcjum, ze Słowacji. Projekt wspierany jest przez Fundację grupy Wyszehradzkiej V4.