VIII Regaty Lewiatana z rekordową liczbą załóg

Tegoroczne żeglarskie zmagania firm członkowskich Konfederacji Lewiatan odbyły się po raz pierwszy od siedmiu lat w Mikołajkach. W trzydniowych regatach, które rozpoczęły się 28 sierpnia, wzięło udział aż 35 załóg rywalizujących w dwóch klasach: jachtów kabinowych 24-25 stóp oraz jachtów 26-27 stóp. W pierwszej z tych klas na najwyższym podium stanęła załoga Oriflame z Katarzyną Bieńkowską za sterem. W grupie jachtów większych zwyciężyła ekipa wytrawnych żeglarzy z Warmińsko-Mazurskiego Związku Pracodawców Prywatnych pod sterami Norberta Nowickiego.

Druga w klasie 24-25 była załoga Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego z Tomaszem Mozdyniewiczem jako sternikiem, a trzecie Laboratorium Kosmetyczne dr Irena Eris z Radkiem Guzowskim. Jako drudzy w klasie 26-27 uplasowali się przedstawiciele Bell PPHU z Sebastianem Syksonem, a na trzecim miejscu reprezentanci Multi Packaging Solutions z Wojciechem Greleckim u steru. Załoga Zarządu Konfederacji Lewiatan otarła się o podium, zajmując czwarte miejsce w klasie i takie same w generalce.


Zanim na jeziora wypłynęła flotylla jachtów kabinowych, w pierwszym dniu regat miłośnicy Omeg ścigali się w rzęsistym deszczu na Jeziorze Mikołajskim. W dwóch biegach wzięło udział 11 załóg. Było nie tylko deszczowo, ale i chłodno, jednak dzielni żeglarze walczyli zaciekle do końca. Na pierwsze miejsce na podium wpłynęła ekipa KPMG Advisory ze sternikiem Janem Domańskim. Drugie miejsce zdobyła załoga Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego pod sterami Tomasza Modzyniewicza, a na trzeciej pozycji znalazła się Omega Hoteli SPA Dr Irena Eris ze sternikiem Tomaszem Cybulą.

Kolejne dwa dni zmagań - już na jachtach kabinowych - upłynęły pod znakiem słońca, sprzyjających wiatrów i sportowej rywalizacji na Jeziorze Tałty oraz Mikołajskim. Nie obyło się bez przygód - niektóre jachty wpływały na mieliznę (jeziora wysychają) i musiały być wyciągane przez brodzących w wodzie załogantów, inne - przy brawurowych zwrotach - niemal wpadały na brzeg. Poza wysoką stawką w czołówce wyścigu trwała także intensywna „rywalizacja" o ostatnie miejsce - zasłużone w tej walce okazały się dwie załogi Biura Konfederacji Lewiatan na jachtach o symbolicznych nazwach „Kupa złomu" i „Tak smakuje życie".


W zgodzie z tradycją wieczorne spotkania załóg miały szantowy i wyraźnie integracyjny charakter. W piątek wystąpił OKAW Sztorm, a w sobotę ogniste tańce odbyły się przy dźwiękach granych przez zespół Korzuh. Każda z załóg otrzymała zadanie zaprezentowania się przez pozostałymi 195 uczestnikami regat. Mistrzami Autoprezentacji okazali się przedstawiciele rodzinnej firmy ABC-Czepczyński. Wyróżnienie dla Najbardziej Rozśpiewanej Załogi zdobyła z kolei ekipa Warmińsko-Mazurskiego Związku Pracodawców z gitarzystą i sternikiem w jednej osobie zwanym Norbusiem. Za humor i entuzjazm nagrodzone zostały załogi firmy Bell, zyskując tytuł Kreatorów Dobrej Atmosfery. Trendsetterami Mody Żeglarskiej tradycyjnie zaś byli członkowie ekipy Nadwiślańskiego Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Wszystkie wyróżnione załogi otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Po raz pierwszy została też przyznana nagroda Fair Play za postawę podczas zmagań na wodzie, którą otrzymała załoga Albèa Poland Sp. z o.o.

Następne - IX Regaty Lewiatana - odbędą się za rok. Z wieloma załogami spotkamy się zapewne wcześniej na morskich Regatach Lewiatana w Chorwacji. Do zobaczenia! Ahoj!

Więcej zdjęć:

Wyniki wyścigów w klasie jachtów kabinowych - klasyfikacja generalna:     

1. Warmińsko- Mazurski Związek Pracodawców Prywatnych, Norbert Nowicki
2. Bell PPHU, Sebastian Sykson
3. Multi Packaging Solutions Bialystok Sp. z o.o., Wojciech Grelecki
4. Zarząd Konfederacji Lewiatan, Marek Huzarewicz
5. Oriflame Products Poland Sp. z o.o., Katarzyna Bieńkowska
6. Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, Tomasz Mozdyniewicz
7. Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris Sp. z o.o., Radek Guzowski
8. KPMG Advisory Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k., Jan Domański
9. CORAB - Skysail, Piotr Wroński
10. MPS INTERNATIONAL SPÓŁKA Z O.O., Franciszek Bratko
11. Pracodawcy Lubelszczyzny "Lewiatan", Zbigniew Rymsza
12. TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o., Janusz Grabka
13. Albéa Poland Sp. z o.o., Jakub Zawadzki
14. Hotele SPA Dr Irena Eris, Tomasz Cybula
15. PZU SA, Robert Ugorski
16. Albéa Poland Sp. z o.o., Piotr Mazurkiewicz
17. Ergis, Tadeusz Nowicki
18. Sarantis Polska S.A., Artur Narodowski
19. MCX Telecom Sp. z o.o., Marcin Rusewicz
20. Delia Cosmetics, Michał Gromczyk
21. KONFEDERACJA LEWIATAN, Krzysztof Wciśliński
22. Autostrada Eksploatacja S.A., Maciej Linka
23. W&P Sp. z o.o., Tomasz Kępczyński
24. Polski BuS.com, Piotr Bezulski
25. MetLife, Paweł Idzikowski
26. HEINZ GLAS DZIAŁDOWO Sp. z o.o., Sławomir Pszenny
27. MetLife, Łukasz Kalinowski
28. Nadwiślański Związek Pracodawców Lewiatan, Krzysztof Różewicz
29. Bell Spółka z o.o., Krzysztof Pałyska
30. Kancelaria Podatkowa Irena Ożóg Sp. k., Ireneusz Krawczyk
31. ABC- Czepczyński Sp. Z o.o. Sp. K., Wiktor Tabęcki
32. Mollon Cosmetics Sp. z o.o., Mikhail Zhilkin
33. Laboratorium Kosmetyczne Floslek Furmanek Sp. J., Andrzej Pogorzelski
34. KONFEDERACJA LEWIATAN, Joanna Zaręba
35. Nadwiślański Związek Pracodawców Lewiatan, Jerzy Grzesiak