Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej w Lewiatanie o planie Junckera

Jak polskie firmy mogą skorzystać ze wsparcia w ramach pakietu inwestycyjnego, tzw. planu Junckera? Odpowiedź na to pytanie mają usłyszeć przedsiębiorcy zrzeszeni w Konfederacji Lewiatan podczas spotkania z wiceprzewodniczącym KE Jyrki Katainenem, które rozpocznie się dziś, 21 kwietnia, o godz. 10:30 w siedzibie Lewiatana.

Wiceprzewodniczący Jyrki Katainen jest odpowiedzialny m.in. za przygotowanie i wdrożenie planu Junckera, który nowa Komisja Europejska traktuje jako jeden z najważniejszych projektów w tej kadencji. Dla firm w Polsce ważne jest, aby jak najwięcej projektów, które chcą realizować rodzimi przedsiębiorcy skorzystało ze wsparcia inwestycyjnego.

Spotkanie udało się zorganizować ze względu na zaangażowanie Lewiatana w dyskusję o planie inwestycyjnym oraz aktywną obecność w Brukseli. Ma ono umożliwić przedsiębiorcom bezpośrednią rozmowę z przedstawicielami Komisji Europejskiej na temat sposobów wspierania inwestycji prywatnych.

Po spotkaniu zamieścimy relację z dyskusji. Tymczasem zapraszamy do śledzenia wypowiedzi uczestników wydarzenia na naszym koncie na Twitterze - @LewiatanTweets.