Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-11-18 Aktualności
  Aktualności

  Priorytety rządu: wydatki, wydatki, wydatki

  Premier Beata Szydło wygłosiła w Sejmie expose. Było ono powtórzeniem propozycji PiS z kampanii wyborczej i w tym sensie nie było zaskoczeniem. Zaskoczeniem było natomiast zdefiniowanie priorytetów rządu - 3 x rozwój, ale rozwinięcie ich w sposób, który jest jednoznacznie wydawaniem pieniędzy. Zaskoczeniem było także silne wyeksponowanie państwa jako podmiotu gospodarczego, obracającego wielkimi kapitałami i decydującego o kierunkach jego inwestowania- uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-11-18 Aktualności
  Aktualności

  Unia potrzebuje lepszej polityki dla małych i średnich przedsiębiorstw

  W przeddzień konferencji European SME Assembly w Luksemburgu, która odbędzie się 19-20 listopada, BUSINESSEUROPE i UEAMPE opublikowały wideo ze wspólnym apelem o odnowienie i wzmocnienie polityki unijnej dotyczącej rzemiosła i sektora MŚP.

 • 2015-11-18 Aktualności
  Aktualności

  Europejski biznes na szczycie w Luksemburgu

  Małe i średnie przedsiębiorstwo, aby się rozwijać, potrzebują nowej, bardziej zdecydowanej polityki UE - apelowała na szczycie w Luksemburgu największa organizacja europejskiego biznesu BUSINESSEUROPE oraz UEAPME (europejska organizacja rzemiosła oraz MSP). Polskę na szczycie reprezentowała Henryka Bochniarz.

 • 2015-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Rada Dialogu Społecznego szuka Dyrektora Biura

  RDS poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko Dyrektora Biura Rady Dialogu Społecznego.

 • 2015-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Warszawa daje przykład jak zatrudniać w zamówieniach publicznych

  Od 1 października 2015 roku wszystkie biura, jednostki pomocnicze oraz wybrane jednostki organizacyjne Urzędu m. st. Warszawy uwzględniają kryteria kodeksu pracy i społeczne w zamówieniach publicznych. Przykład Warszawy może przyczynić się do upowszechnienia stosowania klauzul społecznych przez pozostałe podmioty i instytucje publiczne w kraju - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-11-17 Aktualności
  Aktualności

  Najlepsi w sprzedaży nagrodzeni po raz siódmy - wyniki PNSA

  Osiąganie wyznaczonych celów sprzedażowych przy zachowaniu najwyższych standardów etycznych, to charakterystyka laureatów VII edycji konkursu Polish National Sales Awards, którzy zostali nagrodzeni w 17 kategoriach podczas uroczystej Gali 16 listopada 2015 r. w Hotelu InterContinental w Warszawie.

 • 2015-11-16 Aktualności
  Aktualności

  Konsultacje w związku ze zmianami wprowadzonymi do Ordynacji podatkowej

  Przekazujemy do konsultacji projekty rozporządzeń Ministra Finansów wydanych w związku ze zmianami wprowadzonymi do Ordynacji podatkowej.

 • 2015-11-16 Aktualności
  Aktualności

  Rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

  Dzisiaj ruszyła ósma edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - największego na świecie wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw. W Polsce odbędzie się ponad 2000 imprez. Patronat nad wydarzeniem objęła Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Ceny żywności rosną pierwszy raz od 17 miesięcy

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych spadły w październiku o 0,7 proc. r/r, a w stosunku do września - wzrosły o 0,1 proc. - podał GUS.

 • 2015-11-13 Aktualności
  Aktualności

  Zatrzymać festiwal wyborczych obietnic. Polecamy wywiad z Henryką Bochniarz

  - Przed 25 laty porównywaliśmy się do Węgier czy jeszcze wtedy Czechosłowacji, teraz punktem odniesienia są dla nas Niemcy albo Wielka Brytania - mówi Henryka Bochniarz w wywiadzie dla INNPoland.pl poświęconym polskiej gospodarce, innowacyjności rodzimych firm i wyzwaniom, które nas czekają.

   Zachęcamy do lektury.