Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Rejestr uruchomiony, ale pieniądze do firm popłyną dopiero za pół roku

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła dzisiaj rejestrację podmiotów w Rejestrze Usług Rozwojowych (RUR). To dobra wiadomość dla firm świadczących usługi rozwojowe, w tym szkoleniowe i doradcze, ale także dla przedsiębiorców, którzy chcą inwestować w rozwój swoich pracowników. Ale rejestr nie jest jeszcze gotowy - zauważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Potrzebujemy rządu, który ma wizję Polski na całe pokolenia

  Przed rządem Beaty Szydło - Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło dzisiaj nazwiska kandydatów na nowych ministrów - stoją wielkie wyzwania. Aby im sprostać będzie musiał stać się prawdziwym zespołem, jedną drużyną grającą do tej samej bramki. Mamy nadzieję, że nowy rząd nie będzie realizował postulatów przedstawionych w trakcie kampanii wyborczej, które uderzają w gospodarkę, a tym samym ograniczą tworzenie miejsc pracy i zmniejszą możliwości inwestycyjne przedsiębiorców - podkreśla Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Zmieniamy zamówienia publiczne – wspólny projekt Lewiatana i DZP

  Konfederacja Lewiatan i kancelaria Domański Zakrzewski Palinka rozpoczynają realizację wspólnego projekt „Zmieniamy zamówienia publiczne", którego celem jest wywołanie szeroko zakrojonej, merytorycznej, konstruktywnej debaty nad zagadnieniami kluczowymi dla systemu zamówień publicznych i sposobem implementacji unijnych dyrektyw.

 • 2015-11-09 Aktualności
  Aktualności

  Konkurs Konstrukcji Studenckich

  KOKOS, czyli Konkurs Konstrukcji Studenckich, to ogólnopolski projekt, którego celem jest wyłonienie najbardziej utalentowanych konstruktorów spośród studentów najlepszych polskich uczelni technicznych.

 • 2015-11-06 Aktualności
  Aktualności

  Czy warto być GREEN?

  Głównym celem tegorocznej, trzeciej już edycji Spotkań Warszawskich organizowanych przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą, będzie poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „Czy warto być green?". Transformacja energetyczna, trudności w rozwoju europejskiej gospodarki, a także gwałtownie postępujące przemiany społeczne, coraz częściej i coraz mocniej powiązane są z potrzebą, a nawet koniecznością dbałości o środowisko naturalne. 

 • 2015-11-06 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie ciągle w dół

  Stopa bezrobocia pod koniec października br. wyniosła 9,6 proc. wobec 9,7 proc. we wrześniu - podał resort pracy i polityki społecznej.

 • 2015-11-06 Aktualności
  Aktualności

  Champions Club - spotkanie liderów innowacji

  Przegląd dostępnych instrumentów wsparcia finansowanego dla innowacyjnych firm z Dolnego Śląska, dyskusja na temat wzmocnienia rozwoju rynkowego liderów - to najważniejsze tematy spotkania w ramach Champions Club. Przedstawiciele biznesu oraz administracji publicznej wspólnie zastanawiali się, jak rozwijać innowacje i zwiększyć potencjał championów. Dolnośląscy Pracodawcy jako jedyna organizacja pracodawców byli partnerami tego wydarzenia.

 • 2015-11-05 Aktualności
  Aktualności

  Forum Nowej Edukacji

  New Education Forum /Forum Nowej Edukacji/ to międzynarodowe wydarzenie, które jest odpowiedzią zarówno na dynamiczne zmiany dotyczące rynku pracy, jak i na problemy niedostosowania oświaty do tempa zmian naszej rzeczywistości społecznej i ekonomicznej. W tym roku Forum odbędzie się w miejscu szczególnym dla nauki, wyobraźni i edukacji - w Centrum Nauki Kopernik.

 • 2015-11-05 Aktualności
  Aktualności

  Solidne podstawy wzrostu gospodarczego w Polsce?

  Polska gospodarka wzrośnie w 2015 r. i w 2016 r. o 3,5 proc. - podała Komisja Europejska w swojej listopadowej prognozie.

 • 2015-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Komunikat ws. strategii jednolitego rynku towarów i usług

  Konsultujemy Komunikat ws. strategii jednolitego rynku towarów i usług.