Konkurs Konstrukcji Studenckich

KOKOS, czyli Konkurs Konstrukcji Studenckich, to ogólnopolski projekt, którego celem jest wyłonienie najbardziej utalentowanych konstruktorów spośród studentów najlepszych polskich uczelni technicznych.

Misją projektu jest rozwijanie inspiracji naukowych studentów, jak również zwiększenie komercjalizacji konstrukcji studenckich. Istotna jest także współpraca ze światem biznesu inżynieryjnego i wspieranie studenckiej przedsiębiorczości, a także integracja środowisk naukowych.

Organizowany Konkurs wzbudza szerokie zainteresowanie wśród studentów uczelni technicznych w całej Polsce. Odbywa się on w tym roku po raz drugi, a laureaci poprzedniej edycji osiągają sukcesy na skalę międzynarodową.

-„KOKOS to szansa dla młodych konstruktorów na zaistnienie w świecie nauki i techniki, a także przepustka do przyszłej kariery." - mówi Natalia Racławska, koordynator projektu.

Konkurs odbywa się dwustopniowo: na etapie uczelnianym, a następnie ogólnopolskim. Zwieńczeniem będzie Gala Finałowa organizowana w maju na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie zostaną wręczone nagrody. Gali będzie towarzyszyła ogólnodostępna wystawa zwycięskich konstrukcji.

Na stronie www.kokos.nzs.org.pl znajdują się informacje dotyczące przebiegu konkursu, regulamin, kalendarium, a także kontakty do Centrum Krajowego.

Konfederacja Lewiatan objęła konkurs patronatem.