Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w OFE zgodne z konstytucją

  Trybunał Konstytucyjny uznał, że zabranie z otwartych funduszy emerytalnych 153 mld zł do ZUS było zgodne z konstytucją.

 • 2015-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Program Prac Komisji Europejskiej 2016

  Program Prac Komisji Europejskiej na rok 2016 został przedstawiony przez Fransa Timmermansa, pierwszego wiceprzewodniczącego KE, 27 października br. na sesji PE w Strasburgu. Co złośliwsi zauważyli, że odbyło się to przy prawie pustej sali... Zabrakło J-C. Junckera, więc nie pojawili się także liderzy poszczególnych ugrupowań politycznych. Wiceprzewodniczący Timmermans zaczął swoje wystąpienie stwierdzeniem, że nie ma już czasu na działania takie jak do tej pory („no time for business as usual").  

 • 2015-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Kalendarium wydarzeń w Brukseli - listopad

  Nadchodzące wydarzenia: · 4 listopada br. grupa robocza BUSINESSEUROPE ds. energii i klimatu, Bruksela; · 5 listopada br. grupa robocza BUSINESSEUROPE ds. edukacji i szkoleń, Bruksela; · 9 listopada br. grupa robocza BUSINESSEUROPE ds. społecznej...

 • 2015-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Konsultacje społeczne w Komisji Europejskiej

  Wkrótce mija termin zgłoszenia opinii w kilku innych istotnych, z punktu widzenia przedsiębiorców, tematach. Poniżej przedstawiamy pełną listę konsultacji począwszy od tych, których termin upływa najszybciej. Państwa uwadze polecamy szczególnie serię konsultacji dotyczących gospodarki cyfrowej, dyrektywy mediacyjnej oraz podatku VAT w odniesieniu do transgranicznego handlu elektronicznego.

 • 2015-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Jaka przyszłość TTIP?

  W Miami zakończyła się właśnie kolejna, jedenasta runda negocjacji Transatlantyckiego Porozumienia w dziedzinie Handlu I Inwestycji (TTIP). Zdecydowanie mniejszy niż początkowo rozgłos w mediach w połączeniu ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA wskazywać mogą na coraz mniej realny finał umowy.

 • 2015-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Komisja publikuje nową Strategię dla Rynku Wewnętrznego

  28 października Komisja Europejska opublikowała długo oczekiwaną Strategię dla Rynku Wewnętrznego Towarów i Usług. Pracę komisarzy przygotowujących strategię koordynował wiceszef KE Jyrki Katainen, ale kluczową rolę odegrała Elżbieta Bieńkowska, komisarz ds. jednolitego rynku, przemysłu, przedsiębiorczości oraz MŚP. Strategia nie ma charakteru nowego, strategicznego dokumentu, raczej „uszczelnia" istniejące już przepisy i sposób ich wdrażania.

 • 2015-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Fundusz pożyczkowy dla kobiet teraz dostępny w całej Polsce

  Atrakcyjne pożyczki dla kobiet na uruchomienie i rozwój firmy będą dostępne, do końca roku, nie tylko w wybranych powiatach, ale w całej Polsce. Zdaniem Konfederacji Lewiatan pozwoli to z jednej strony wesprzeć dobre pomysły na biznes, a z drugiej efektywnie wykorzystać zarezerwowane na fundusz pieniądze.

 • 2015-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Spór pracodawców z Pocztą Polską o klauzule społeczne w przetargach

  Polska Izba Gospodarcza Czystości - członek Konfederacji Lewiatan - wniosła odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej wobec treści zamówienia Poczty Polskiej na usługi utrzymania czystości. Poczta Polska w specyfikacji zamówienia na świadczenie kompleksowych usług sprzątania w Katowicach i Wrocławiu chce wyłonić wykonawcę wyłącznie w oparciu o kryterium najniższej ceny. Nie przestrzega zatem rządowych wytycznych o stosowaniu klauzul społecznych i nie stosuje jakościowych kryteriów w postępowaniu przetargowym.

 • 2015-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Konsultacje rozporządzeń VAT

  Przekazujemy do konsultacji projekty rozporządzeń Ministra Finansów:

 • 2015-11-04 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie Rady Zamówień Publicznych

  Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 11 grudnia.