Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Święto przedsiębiorczości po raz ósmy w Polsce

  160 krajów, tysiące bezpłatnych szkoleń, wykładów i debat. 16 listopada br. rusza ósma edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości - największego na świecie wydarzenia promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia oraz podejmowanie biznesowych inicjatyw. Patronat nad wydarzeniem objęła Konfederacja Lewiatan.

   

 • 2015-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Muszynianka dyskryminowana na rynku słowackim

  Unia Europejska dokłada wszelkich starań w eliminacji barier spotykających europejskich przedsiębiorców działających na rynku wewnętrznym. Niektóre państwa wciąż jednak stosują rozwiązania prawne, które powodują ograniczenia działalności gospodarczej zagranicznych podmiotów. Przykładem takich rozwiązań są zmiany wprowadzone do konstytucji Słowacji w odniesieniu do importerów wody źródlanej - zauważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Artykuł Anny Trzop w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

  Jednolity patent pomoże w budowie innowacyjnej gospodarki - to tytuł artykułu ekspertki Lewiatana, który ukazał się 3 listopada w ‘Dzienniku Gazecie Prawnej".

 • 2015-11-03 Aktualności
  Aktualności

  Opinia do projektu rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie wsparcia finansowego udzielanego przez Krajowy Fundusz Kapitałowy


  W opinii Konfederacji Lewiatan zawarta w uzasadnieniu projektu (s.2) teza, że „Dokonana analiza wykazała, że najlepszym rozwiązaniem będzie przyjęcie nowego rozporządzenia, zastępującego dotychczasowe rozporządzenie MG z 15 czerwca 2007 r., dostosowujące warunki udzielania, rozliczania i zwrotu wsparcia finansowego udzielanego przez Krajowy Fundusz Kapitałowy do znowelizowanych przepisów w sprawie pomocy państwa." budzi uzasadnione wątpliwości.

 • 2015-11-03 Aktualności
  Aktualności

  UPC Polska członkiem bezpośrednim Konfederacji

  Od ponad 20 lat działalności na polskim rynku UPC Polska tworzy solidne podstawy do rozwoju cyfrowej gospodarki i dobrobytu Polski. Dzięki wielomilionowym inwestycjom w rozwój szerokopasmowej infrastruktury i cyfrowych usług, firma oferuje dostęp do internetu o szybkości nawet do 250 Mb/s (300 Mb/s dla biznesu) dla ponad 2,8 mln gospodarstw domowych znajdujących się w zasięgu sieci w ponad 140 miastach.

 • 2015-11-02 Aktualności
  Aktualności

  Jeszcze nie czas na osłabienie koniunktury

  Wskaźnik PMI dla polskiego przemysłu wyniósł w październiku 52,2 wobec 50,9 we wrześniu i 51,1 w sierpniu 2015. W lipcu wyniósł 54,5, a w czerwcu 54,3 pkt - podał Markit.

 • 2015-11-02 Aktualności
  Aktualności

  Naczelny Sąd Administracyjny łaskawy dla branży motoryzacyjnej

  Po uchwale Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczącej naruszenia przez spółki motoryzacyjne obowiązku zapewnienia sieci zbierania zużytych aut w 2006 r. zastosowanie znajdą nowe, bardziej racjonalne przepisy, przewidujące możliwość obniżenia sankcji, w sytuacji, w której - mówiąc w uproszczeniu - stopień naruszenia obowiązku prawnego był znikomy lub niewielki. To ważne orzeczenie dla branży motoryzacyjnej - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-11-02 Aktualności
  Aktualności

  Employers expect responsible economic policy

  We hope that after a period of slackness related to the election campaign in Poland, the new government will immediately get to work. Poland is to face great challenges like creating a long-lasting industrial policy strategy or assuring balance of public finances. Employers expect that the new government will be formed as quickly as possible, and they can't wait the expose of the new Prime Minister. Polish Confederation Lewiatan underlines that entrepreneurs need to know directions of the economic policy and feel stability in strategic decisions.  

 • 2015-11-02 Aktualności
  Aktualności

  Zostań Liderem Księgowości 2016!

  Wystartowała V Jubileuszowa Edycja Konkursu. Zarejestruj się i wygraj cenne nagrody!

 • 2015-10-30 Aktualności
  Aktualności

  Komisja Europejska będzie walczyć z tzw. geoblockingiem

  25 września br. ruszyły konsultacje społeczne geoblokingu i innych ograniczeń w dostępie do towarów, usług i informacji w oparciu o lokalizację lub pochodzenie.  

  Głównym celem konsultacji, które zakończą się 28 grudnia, jest zebranie informacji dotyczących restrykcji i zróżnicowanych warunków stosowanych przez firmy wobec potencjalnych klientów na podstawie ich narodowości lub kraju pobytu. W oparciu o wnioski zgromadzone na podstawie konsultacji KE przygotuje propozycję legislacyjną, której publikację zapowiada już na połowę 2016 r.