Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-10-30 Aktualności
  Aktualności

  Solidarity à la carte

  Recently I participated in the Polish-Italian Business Summit in Milan. Discussions concerned mutual investments, euro, crisis in Greece, and others, however, it was not possible to avoid certain feeling of distaste. We might say it was about the menu. Italians are convinced that Poland wants to benefit from the EU à la carte. In their opinion Poland understands solidarity as funds for new roads, stadiums and laboratories, but not as sharing responsibility for immigrants who are coming to Lampedusa Island in huge numbers to find a better place to live.

 • 2015-10-29 Aktualności
  Aktualności

  Jaka przyszłość dla TTIP?

  W Miami zakończyła się właśnie kolejna, jedenasta runda negocjacji Transatlantyckiego Porozumienia w dziedzinie Handlu I Inwestycji (TTIP). Zdecydowanie mniejszy niż początkowo rozgłos w mediach w połączeniu ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w USA, wskazywać mogą na coraz mniej realny finał umowy.

 • 2015-10-29 Aktualności
  Aktualności

  Istotne informacje gospodarcze z białoruskiego rynku

  Inflacja na Białorusi we wrześniu wyniosła 1,3%, od początku roku - 9,2%

 • 2015-10-29 Aktualności
  Aktualności

  Kenia - projekty w zakresie modernizacji rolnictwa

  26 października w kenijskim dzienniku „Daily Nation", na stronie kenijskiego Ministerstwa Rolnictwa (http://www.kilimo.go.ke/index.php/tenders/ ) oraz na stronie polskiego Ministerstwa Finansów (http://www.finanse.mf.gov.pl/wspieranie-eksportu/kredyty-rzadowe/informacje-dla-przedsiębiorców ) ukazało się ogłoszenie o przetargu międzynarodowym w związku z podpisaniem polsko - kenijskiej umowy o udzieleniu kredytu w ramach pomocy wiązanej. Umowę tę podpisano 22 września 2015 r. W jej ramach polska udzieli kredytu Kenii w wysokości 100 mln dolarów na modernizację rolnictwa.

 • 2015-10-29 Aktualności
  Aktualności

  Zgłoś bariery prawne lub administracyjne na rynkach UE

  Ministerstwo Gospodarki zbiera informacje o barierach w prowadzeniu działalności na rynku wewnątrzunijnym, chce przeanalizować pojawiające się trudności pod kątem obowiązującego prawa UE, a następnie, tam gdzie to zasadne, pomóc i wesprzeć polskich przedsiębiorców również poprzez kontakt z państwami członkowskimi i instytucjami UE.

 • 2015-10-29 Aktualności
  Aktualności

  Konferencja o mediacji w wymiarze gospodarczym

  „Mediacja jako nowa kategoria w działalności prawniczej" to tytuł konferencji zorganizowanej 28 października 2015 r. przez Centrum Mediacji przy Konfederacji Lewiatan i Forum Obywatelskiego Rozwoju. Choć jak na wstępie podkreśliła Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, mediacja dotyczy prawie każdego aspektu życia, wydarzenie było poświęcone mediacji w wymiarze gospodarczym.

 • 2015-10-29 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan chwali nową unijną strategię dla rynku wewnętrznego

  Komisja Europejska opublikowała długo oczekiwaną „Strategię dla Rynku Wewnętrznego Towarów i Usług". Konfederacja Lewiatan pozytywnie ocenia pragmatyzm KE, inicjatywy mające na celu ochronę graczy na wewnętrznym rynku UE przed tendencjami protekcjonistycznymi. Powodzenie Strategii będzie zależało od sposobu wdrożenia zaproponowanych inicjatyw.

 • 2015-10-29 Aktualności
  Aktualności

  Instytucje publiczne nisko wyceniają pracę ochroniarzy

  Pomimo dużego zapotrzebowania na pracowników ochrony, stawki za godzinę ich pracy systematycznie spadają. W składanych ofertach, w ramach zamówień publicznych, bardzo często kształtują się one na poziomie połowy ustawowego minimalnego wynagrodzenia lub niewiele wyższym. Taka kwota uniemożliwia zatrudnienie profesjonalnego pracownika w oparciu o umowę o pracę - zauważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-10-28 Aktualności
  Aktualności

  Klimat dla biznesu się poprawia, ale jest jeszcze wiele do zrobienia

  Polska awansowała na 25 miejsce w rankingu Doing Business, jeszcze rok temu zajmowała 32 pozycję.

 • 2015-10-28 Aktualności
  Aktualności

  Sieci apteczne to małe i średnie polskie firmy

  W Polsce działa 330 sieci aptecznych posiadających po pięć i więcej aptek. W zdecydowanej większości są to małe i średnie polskie przedsiębiorstwa o niewielkiej koncentracji rynkowej - wynika z raportu Konfederacji Lewiatan i Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET „Sieci apteczne w Polsce", przygotowanego wspólnie z firmą PharmaExpert.