Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-10-28 Aktualności
  Aktualności

  Konsultacje projektów rozporządzeń akcyzowych

  Konsultujemy projekty rozporządzeń akcyzowych. Zapraszamy do przesłania opinii.

 • 2015-10-28 Aktualności
  Aktualności

  Sprzedaż przyszłości w gospodarce jutra

  Zagadnienia związane z ewolucją rynku pracy, przewidywaniami odnośnie pożądanych kierunków rozwojów poszczególnych sektorów ze szczególnym uwzględnieniem sprzedaży były tematami przewodnimi spotkania „Will selling provide jobs in jobless economy of the future?". Warsztat w charakterze śniadania biznesowego został zorganizowany przez Polish National Sales Awards oraz A.T. Kearney i odbył się 8 października br. w Warszawie, w Polskiej Radzie Biznesu przy Alejach Ujazdowskich 13. Uczestniczyli w nim wybitni specjaliści, praktycy biznesu zgromadzeniu wokół platformy PNSA. Spotkanie poprowadził Wojciech Maziarski dziennikarz „Gazety Wyborczej". Gośćmi honorowymi wydarzenia byli: prof. dr hab. Alojzy Nowak, prorektor ds. badań naukowych i współpracy Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. UW dr hab. Jacek P. Męcina, Instytut Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego.

 • 2015-10-27 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy oczekują rozważnej polityki gospodarczej

  Mamy nadzieję, że po karnawale kampanii wyborczej, która rządzi się swoimi prawami, nastąpi czas pracy. Przed Polską stoją wielkie wyzwania, m.in. sformułowanie wieloletniej strategii polityki przemysłowej, czy zapewnienie równowagi finansów publicznych. Pracodawcy oczekują na jak najszybsze utworzenie rządu i expose premier. Przedsiębiorcy, potrzebują pewności co do kierunków polityki gospodarczej i stabilności w decyzjach strategicznych - podkreśla Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-10-27 Aktualności
  Aktualności

  Zły projekt nowego prawa zamówień publicznych

  Wprowadzenie zamówień in house, nieprecyzyjne zapisy, pozwalające na swobodną interpretację przepisów, nieuwzględnienie postulatów, m.in. dotyczących wydłużenia terminu na składanie pytań, restrykcyjny sposób uregulowania instytucji podwykonawstwa - krytykuje w projekcie ustawy Prawo zamówień publicznych Rada Zamówień Publicznych przy Konfederacji Lewiatan i wzywa rząd do jego odrzucenia.

 • 2015-10-27 Aktualności
  Aktualności

  Już jutro konferencja Centrum Mediacji Lewiatan pt. Mediacja jako nowa kategoria w działalności prawniczej

  Mediacja z roku na rok jest coraz chętniej wykorzystywana przez polskie firmy w celu rozwiązywania konfliktów gospodarczych. Wchodzące w życie przepisy wspierające polubowne rozwiązywanie sporów mają szansę dodatkowo przyspieszyć ten trend. Tym samym mediacja staje się realną alternatywą dla postępowania sądowego. Uczestnicy konferencji postarają się odpowiedzieć na pytanie, co to oznacza dla gospodarki, społeczeństwa oraz środowisk prawniczych.

 • 2015-10-26 Aktualności
  Aktualności

  VI Edycja cyklu seminariów: Doradca podatkowy profesjonalnym partnerem biznesowym przedsiębiorcy

  Już szósty rok z rzędu Wolters Kluwer przygotowuje się do organizacji cyklu seminariów dla doradców podatkowych pt. Doradca podatkowy profesjonalnym partnerem biznesowym przedsiębiorcy. W obliczu zmian prawnych w obszarze zasad wykonywania zawodów podatkowych i księgowych, wiedza, profesjonalizm i poziom merytoryczny świadczonych usług będzie czynnikiem wyróżniającym dany podmiot na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

 • 2015-10-26 Aktualności
  Aktualności

  Za dużo dyskryminacji w przedsiębiorstwach

  Aż 33 proc. badanych doświadczyło dyskryminacji ze względu na wiek, 24 proc. ze względu na płeć - wynika z badania Monitoring Rynku Pracy realizowanego przez agencję Randstad.

 • 2015-10-23 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie sensacyjnie niskie

  Stopa bezrobocia we wrześniu br. spadła do 9,7 proc. z 10 proc. w sierpniu - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • 2015-10-23 Aktualności
  Aktualności

  Minister Korolec w BUSINESSEUROPE o przemyśle w polityce klimatycznej

  21 października za sprawą Konfederacji Lewiatan doszło do spotkania Marcina Korolca, Wiceministra Środowiska z Markusem Beyrerem, Dyrektorem Zarządzającym BUSINESSEUROPE. Głównym tematem spotkania była rewizja dyrektywy o handlu emisjami oraz Konferencja Klimatyczna COP21 w Paryżu, na której ma zostać zawiązane nowe globalne porozumienie klimatyczne.

 • 2015-10-22 Aktualności
  Aktualności

  Przed Radą Dialogu Społecznego stoją ogromne wyzwania

  Prezydent Andrzej Duda powołał członków Rady Dialogu Społecznego. Rada powinna szybko zabrać się do pracy i w pierwszej kolejności omówić kwestie związane z wiekiem emerytalnym, jednolitym kontraktem o pracę, opodatkowaniem najniższych wynagrodzeń, zamówieniami publicznymi i pakietem klimatyczno-energetycznym - uważa Konfederacja Lewiatan.