Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-10-22 Aktualności
  Aktualności

  Apteka w Zakopanem nie konkuruje z apteką w Krakowie

  Raport UOKiK na temat detalicznej sprzedaży leków jednoznacznie wskazuje, że na polskim rynku aptecznym nie występuje problem jego monopolizacji przez sieci apteczne - podkreślają Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET i Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-10-21 Aktualności
  Aktualności

  Skuteczny Lider Małej Firmy - szkolenia dla MSP z rabatem, zgłoszenia do 30 października

  FBA - Skuteczny Lider Małej Firmy (Family Business Academy) to jednosemestralne studium podyplomowe w zakresie zarządzania i przedsiębiorczości, adresowane do właścicieli i kadry zarządzającej sektora MŚP. Zajęcia (94 godziny) realizowane są w języku polskim w sesjach od piątku do soboty.

 • 2015-10-21 Aktualności
  Aktualności

  Innowacje w Polsce: nauka rozpędza biznes

  „Gazeta Wyborcza" wraz z Partnerami zaprasza na wydarzenie organizowane w ramach akcji społecznej „iLab - Laboratorium Innowacji", które odbędzie się w czwartek 29 października w godz. 11.00-17.00 w Warszawie, w siedzibie Gazety Wyborczej przy ul. Czerskiej 8/10 (wejście od ul. Czerniakowskiej).

   

 • 2015-10-21 Aktualności
  Aktualności

  Poczta Polska nie wymaga w przetargach zatrudniania na etat

  Ostatnie przetargi Poczty Polskiej we Wrocławiu i Katowicach na świadczenie kompleksowych usług sprzątania, zdają się potwierdzać, że nadal nie respektuje ona prawa zamówień publicznych. Spółka planuje wyłonić wykonawcę wyłącznie na podstawie kryterium najniższej ceny. W specyfikacji zamówienia nie zawarto klauzul społecznych, które wymagałyby zatrudniania w oparciu o umowy o pracę osób realizujących zlecenia - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-10-21 Aktualności
  Aktualności

  Realizacja obietnic wyborczych partii utrudni rozwój firm

  Bezpośrednie koszty obietnic wyborczych dla firm i banków mogą wynieść ok. 7,5 mld zł, a korzyści 0,5 mld zł. Jednocześnie najważniejsze obietnice mogą kosztować budżet państwa ok. 50 mld zł, przy dodatkowych wpływach - dodatkowych podatkach od firm i banków - w wysokości 7,5 mld zł - wyliczyła Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-10-21 Aktualności
  Aktualności

  Odpowiedzialni za odpowiedzialny biznes w Polsce

  Znani są już laureaci pierwszej edycji ogólnopolskiej Nagrody „Ludzie, którzy zmieniają biznes", która jako jedyna dotyczy wyróżnienia osób, a nie firm zasłużonych dla rozwoju odpowiedzialnego biznesu/zrównoważonego rozwoju w Polsce. Jej organizatorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a honorowego patronatu udzielił  Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 • 2015-10-21 Aktualności
  Aktualności

  Przedstawiciele Konfederacji w Radzie Dialogu Społecznego

  Prezydent Andrzej Duda 22 października powołał członków Rady Dialogu Społecznego. W Radzie, która zastąpi komisję trójstronną, będzie zasiadać 59 osób.

 • 2015-10-20 Aktualności
  Aktualności

  Nierealne plany dotyczące opieki profilaktycznej

  Wprowadzenie dodatkowych badań bilansowych, rozbudowanie badań dotychczasowych i dołożenie jeszcze kolejnych, przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki profilaktycznej nad dziećmi i młodzieżą, będzie bardzo trudne do zrealizowania, jeśli w ogóle możliwe - uważa Konfederacja Lewiatan, oceniając projekt rozporządzenia ministra zdrowia.

 • 2015-10-20 Aktualności
  Aktualności

  Trybunał rozpatrzy wniosek Lewiatana

  Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy wniosek Konfederacji Lewiatan o zbadanie zgodności z konstytucją przepisów, które uniemożliwiają pracodawcy, bez zgody związków zawodowych, samodzielne ustalanie regulaminów wynagradzania, nagród i premiowania.

 • 2015-10-20 Aktualności
  Aktualności

  Za dużo obietnic, za mało konkretów

  W gospodarczej części debaty Beata Szydło i Ewa Kopacz nie odpowiedziały na pytania zadane przez dziennikarzy, ale mniej obaw budzą wśród przedsiębiorców obietnice złożone przez szefową PO - uważa Konfederacja Lewiatan.