DEBATA Relacja ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, prawa telekomunikacyjnego oraz ustawy o ochronie danych osobowych

Zapraszamy do udziału w kolejnej, organizowanej przez Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją UŁ, debacie na temat: „Relacja ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, prawa telekomunikacyjnego oraz ustawy o ochronie danych osobowych".

Debata odbędzie się 27 października br. o godz. 10.00 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. S. Kopcińskiego 8/12 (Aula Niebieska [2.63]) w Łodzi.

Debata ma stanowić forum wymiany poglądów przedstawicieli nauki i praktyków zajmujących się ochroną danych osobowych. Jej celem jest przedstawienie wątpliwości interpretacyjnych i innych trudności, związanych ze stosowaniem przepisów prawa w praktyce przez przedsiębiorców podejmujących różnego rodzaju działania marketingowe oraz ich analiza i udzielenie odpowiedzi.

Debata toczyć się będzie wokół następujących zagadnień:

1. Jaka jest relacja ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, prawa telekomunikacyjnego i ustawy o ochronie danych osobowych? Czy można łączyć zgody wynikające z tych ustaw?
  2. Czy na gruncie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną dopuszczalne jest stosowanie przesłanki prawnie usprawiedliwionego celu ADO?
  3. Czy pytanie o zgodę to już marketing? Czym w ogóle jest marketing bezpośredni?
  4. Czy art. 172 prawa telekomunikacyjnego to koniec call center i marketingu bezpośredniego?
  5. Jakie sankcje wynikają z ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ustawy o ochronie danych osobowych i prawa telekomunikacyjnego?

Moderator:

r. pr. dr Dominik Lubasz - Lubasz i Wspólnicy - Kancelaria Radców Prawnych sp.k., Członek Rady Programowej Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją Uniwersytetu Łódzkiego

Prelegenci:

Maciej Buś - Fundacja Forum Call Center
Łukasz Kiczma
- Izba Gospodarki Elektronicznej
adw. Xawery Konarski - Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy sp.j., Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
adw. dr Paweł Litwiński - Instytut Allerhanda w Krakowie
dyr Bogusława Pilc - Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Łukasz Puchała - Urząd Komunikacji Elektronicznej
r. pr. dr hab. Dariusz Szostek, prof. nadzw. UO - Szostek Bar i Partnerzy - Kancelaria Prawna
r. pr. Daniel Ślęzak - T-mobile Polska S.A.

Patroni debaty: IAB Polska, Izba Gospodarki Elektronicznej, Konfederacja Lewiatan, Fundacja Forum Call Center.

Patronat medialny nad wydarzeniem obejmie: Dziennik Gazeta Prawna, Ochrona Danych Osobowych wydawnictwa Wiedza i Praktyka, Portal Prawa IT, Portal ODO, Radio Łódź, TVP Łódź.

Można swój udział zgłaszać poprzez wydarzenie na Facebooku.

W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt: codo@wpia.uni.lodz.pl.

Szczegóły dotyczące debaty znajdują się na stronie www.wpia.uni.lodz.pl/codo.

Informujemy, że nie jest prowadzona wcześniejsza rejestracja uczestników debaty.
Jednocześnie organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany sali w przypadku udziału większej liczby Gości.