Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-10-15 Aktualności
  Aktualności

  IV Emission & Energy Trading Summit

  W imieniu firmy CBE Polska zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji dedykowanej handlowi energią i uprawnieniami do emisji CO2.
  „IV Emission & Energy Trading Summit" odbędzie się 26 listopada br. w Warszawie. Partnerem Generalnym spotkania jest Polska Grupa Energetyczna S.A., Konfederacja Lewiatan została Patronem spotkania.

 • 2015-10-15 Aktualności
  Aktualności

  Stanowisko wobec projektu Programu monitorowania satysfakcji pacjenta z udzielanych świadczeń

  Propozycja przeprowadzania cyklicznych badań satysfakcji pacjentów jest w naszej ocenie jednym z instrumentów umożliwiających dokonanie oceny jakości świadczonych w Polsce usług medycznych. W tym celu koniecznym jest skonstruowanie takich formularzy, które faktycznie będą w stanie pomóc w takiej analizie.

 • 2015-10-15 Aktualności
  Aktualności

  Bank Światowy pomaga dolnośląskim innowatorom

  Dolnośląskie przedsiębiorstwa planujące innowacyjne projekty mogą lepiej przygotować się do ich wdrożenia. Bank Światowy na zlecenie Ministerstwa Gospodarki oraz we współpracy z regionalnymi partnerami m.in. Dolnośląskimi Pracodawcami, przeprowadza ocenę potrzeb i potencjału firm w ramach tzw. inteligentnych specjalizacji w Polsce.

 • 2015-10-15 Aktualności
  Aktualności

  Misja Gospodarcza do Chin

  Uprzejmie informujemy, że w ostatnim tygodniu listopada 2015 r. planowana jest organizacja misji na Forum Gospodarcze, przewidziane w ramach Szczytu Państw Europy  Środkowo-Wschodniej i Chin („16+1") w Suzhou (Chiny).

 • 2015-10-15 Aktualności
  Aktualności

  Mediacja jako nowa kategoria w działalności prawniczej

  Centrum Arbitrażu i Mediacji przy Konfederacji Lewiatan oraz Forum Obywatelskiego Rozwoju zapraszają na konferencję „Mediacja jako nowa kategoria w działalności prawniczej".

 • 2015-10-14 Aktualności
  Aktualności

  MiLOG nadal straszy

  Lewiatan pośpieszył się z oceną decyzji administracji celnej Niemiec. Wciąż w mocy pozostaje dotychczasowe stanowisko Niemców, dotyczące zasad rozliczania wynagrodzeń polskich kierowców w Niemczech. Informacja o zmianie interpretacji dotyczy wyłącznie jednej decyzji i nie jest to decyzja...

 • 2015-10-14 Aktualności
  Aktualności

  Z przemysłem niemieckim o cyfryzacji i europejskiej (r)ewolucji przemysłowej

  12 października br. Gesamtmetall, Federacja Pracodawców Niemieckich z Sektora Stalowego i Przemysłu Elektrycznego, reprezentująca ponad 6 800 przedsiębiorstw zatrudniających w sumie prawie 2,2 mln pracowników, zorganizowała dyskusję  na temat zmian w przemyśle związanych z cyfryzacją.  Konfederacja Lewiatan była jedynym polskim przedstawicielem w tej debacie.

 • 2015-10-14 Aktualności
  Aktualności

  Polacy polubili oszczędności?

  Gospodarstwa domowe coraz więcej oszczędzają w bankach, firmy zaś ostrożnie korzystają z zewnętrznych źródeł finansowania - podał NBP.

 • 2015-10-14 Aktualności
  Aktualności

  Modele biznesowe dla MŚP

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w seminarium z cyklu "Europejskie Przedsiębiorstwo" pt. „Modele biznesowe dla MŚP", organizowanym przez ośrodek sieci Enterprise Europe Network (EEN), afiliowany przy PARP.

 • 2015-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Polsko-belgijskie rozmowy biznesowe przy okazji wizyty pary królewskiej


  Pięćdziesięciu prezesów firm belgijskich, wicepremier rządu i szef MSZ Belgii Didier Reynders, minister Grzegorz Schetyna, szefowie organizacji biznesowych z Belgii i Polski na czele z prezydent Lewiatana Henryką Bochniarz wzięli udział w spotkaniu o wzmacnianiu polsko-belgijskich relacji biznesowych, które odbyło się 13 października na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji wizyty króla Filipa i jego małżonki Matyldy.