Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy czekają na nową ordynację podatkową

  Rząd przyjął założenia do ordynacji podatkowej. Zdaniem Konfederacji Lewiatan nowa ordynacja podatkowa jest potrzebna, tak samo jak nowe spojrzenie administracji podatkowej na podatnika. Powinna ona uwzględniać zasadę zaufania obywatela do państwa, jak i państwa do obywatela.

 • 2015-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Rodzice apelują, aby apteki mogły przystąpić do programu

  Rodziny wielodzietne, korzystające z Karty Dużej Rodziny, domagają się umożliwienia aptekom przystąpienia do programu i tym samym uzyskania zniżek w zakupie leków. Ich przedstawiciele zaapelowali o to podczas II Kongresu Karty Dużej Rodziny. O umożliwienie aptekom przystąpienia do programu apelują od dawna Konfederacja Lewiatan i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET.

 • 2015-10-13 Aktualności
  Aktualności

  KE i EBI zachęcają polskie firmy do ubiegania się o wsparcie

  W lipcu br. zakończyły się prace legislacyjne nad uruchomieniem Europejskiego Funduszu Inwestycji Strategicznych (EFIS) . Teraz jest czas dla przedsiębiorców na zgłaszanie projektów, które mogłyby uzyskać wsparcie z Funduszu. Zachęcamy polski biznes do aplikowania o wsparcie! Pozytywna ocena projektu przez EBI to nie tylko szansa na uzyskanie stosownych gwarancji i inwestorów. Miejsce na portalu to także dowód na wiarygodność projektu i pomoc w jego wypromowaniu.

 • 2015-10-13 Aktualności
  Aktualności

  Nowy członek Polskiego Związku Pracodawców Konsultingu

  Dentons to pierwsza na świecie, prawdziwie policentryczna, globalna firma prawnicza.

 • 2015-10-12 Aktualności
  Aktualności

  Bronimy pracowników delegowanych

  - Różne postrzeganie praktyki delegowania pracowników nie powinno prowadzić do trwałych nieporozumień. Dlatego tworzymy francusko-polską grupę roboczą ds. delegowania pracowników - powiedziała Myriam El Khomari, francuska minister pracy na seminarium „Delegowanie pracowników w ramach swobodnego świadczenia usług jako fundamentalna zasada rynku wewnętrznego", które odbyło się 9 października w polskiej ambasadzie w Paryżu.

 • 2015-10-12 Aktualności
  Aktualności

  Krajowy Plan Działań Administracji Podatkowej 2016 - konsultacje

  Przekazujemy do konsultacji projekt dokumentu „Krajowy Plan Działań Administracji Podatkowej 2016 - główne założenia projektu" wraz z załącznikiem nr 1 „Opis ryzyk związanych z podobszarami ryzyka".

 • 2015-10-12 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan rekomenduje zmiany na rynku pracy

  Ograniczenie demotywującego do podejmowania pracy charakteru świadczeń społecznych, zwiększenie atrakcyjności pracy na niskopłatnych stanowiskach poprzez obniżenie klina podatkowego, zwiększenie poziomu zatrudnienia kobiet, racjonalizację obciążeń związanych z zatrudnianiem w celu zwiększenia skłonności firm do przyjmowania nowych pracowników - proponuje m.in. Konfederacja Lewiatan w rekomendacjach na rzecz poprawy funkcjonowania rynku pracy w Polsce.

 • 2015-10-12 Aktualności
  Aktualności

  Internet nie leczy - akcja dla zwiększenia świadomości profilaktyki zdrowotnej

  21 września 2015 roku rozpoczęła się ogólnopolska kampania społeczna „Internet nie leczy", której organizatorem jest Grupa Scanmed.

 • 2015-10-12 Aktualności
  Aktualności

  Nadużycia przy zawieraniu umów o świadczenie usług outsourcingu pracowniczego, Poznań

  Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan zaprasza na bezpłatne seminarium z udziałem przedstawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych  w Poznaniu.

 • 2015-10-09 Aktualności
  Aktualności

  Centrum Mediacji Lewiatan będzie współpracowało z VIAC

  Centrum Mediacji Lewiatan podpisało z Międzynarodowym Sądem Arbitrażowym w Wiedniu (VIAC) umowę o wzajemnej współpracy.