Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-10-09 Aktualności
  Aktualności

  Skorzystaj z dofinansowania z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

  Chciałbyś sprostać wymaganiom dynamicznie zmieniającej się gospodarki? Poszerzyć swoje kompetencje, a może zainwestować w potencjał kadrowy w swojej firmie? Zależy Ci na umocnieniu pozycji firmy na konkurencyjnym rynku?

 • 2015-10-09 Aktualności
  Aktualności

  Środki na szkolenia jeszcze w tym roku - sukces Konfederacji Lewiatan i Dolnośląskich Pracodawców w resorcie pracy

  Rezerwa Krajowego Funduszu Szkoleniowego określona w planie finansowym na rok 2015 wynosi 35 282 000 zł dla całego kraju. W dalszym ciągu w rezerwie KFS jest duża pula środków do wykorzystania, dostępna dla każdego powiatowego urzędu pracy. W odpowiedzi na apel Konfederacji Lewiatan - Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zobowiązało urzędy pracy do sięgania po środki z rezerwy. Od tej pory wnioski pracodawców nie będą już odrzucane z powodu wyczerpania środków w ramach początkowo przyznanych limitów.

 • 2015-10-08 Aktualności
  Aktualności

  Afrykański kontrakt - logistyczne wyzwania, ryzyka i dobre praktyki

  Afryka odnotowuje istotny i regularny wzrost gospodarczy, który nie tylko bazuje na surowcach ale również powstaje w mniej tradycyjnych obszarach takich jak handel detaliczny, transport, telekomunikacja i produkcja. Raport Banku Rozwoju Afryki prognozuje, że do 2030 roku większość mieszkańców państw kontynentu będzie klasą średnią, a wydatki konsumentów wzrosną do 2,2 bilionów w 2030 roku.

 • 2015-10-08 Aktualności
  Aktualności

  MiLoG może doprowadzić do likwidacji nawet 53 tys. miejsc pracy

  Niemiecka ustawa o płacy minimalnej (z niem. MiLoG) niesie konsekwencje dla całej gospodarki Unii Europejskiej. Regulacja swoim zasięgiem objęła również pracowników czasowo wykonujących pracę na terytorium Niemiec. Może to poważnie wpłynąć na branżę transportu drogowego w Polsce - wynika z badania zrealizowanego przez firmę doradczą Deloitte, na zlecenie Związku Pracodawców Transport i Logistyka Polska, członka Konfederacji Lewiatan.

 • 2015-10-08 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan nie chce likwidować sklepików szkolnych

  Konfederacja Lewiatan wyjaśnia, że wypowiedź Jeremiego Mordasewicza, doradcy zarządu Lewiatana, w sprawie likwidacji sklepików szkolnych, była jego prywatną opinią, co zresztą zaznaczył w rozmowie z dziennikarzem.

 • 2015-10-08 Aktualności
  Aktualności

  Warsztat Forecast for Polish Power Market, Profile Costs for Onshore Windfarms and Photovoltaics, Balancing costs

  Zapraszamy na warsztat  Forecast for Polish Power Market, Profile Costs for Onshore Windfarms and Photovoltaics, Balancing costs.

 • 2015-10-07 Aktualności
  Aktualności

  Forum gospodarcze Polska - Unia Europejska - Zatoka Perska

  Konfederacja Lewiatan objęła patronatem „Forum gospodarcze Polska - Unia Europejska - Zatoka Perska", które odbędzie się w kwietniu 2016 r. Konfederacja organizowana jest przez CASE - Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych oraz Centrum Inicjatyw Międzynarodowych pod patronatem Ministerstwa Gospodarki i Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

 • 2015-10-07 Aktualności
  Aktualności

  Waloryzacja emerytur i rent - tak, dodatek pieniężny - nie

  Emeryci, renciści, osoby na świadczeniach przedemerytalnych mają dostać jednorazowy dodatek pieniężny. Konfederacja Lewiatan postuluje, aby utrzymać zasady wzrostu wysokości emerytur i rent na takiej zasadzie jak w obowiązujących na dzień dzisiejszy przepisach ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, tj. na poziomie inflacji w gospodarstwach emeryckich i 20% realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w roku poprzednim.

 • 2015-10-07 Aktualności
  Aktualności

  „Europejski paszport” szansą dla polskich firm

  27 października br. Komisja Europejska opublikuje Strategię dla Rynku Wewnętrznego Towarów i Usług. Z nieformalnych źródeł wynika, że zaproponuje ok. 15 konkretnych działań. Jedną z najbardziej obiecujących inicjatyw, ma być tzw. „europejski paszport". Zdaniem Konfederacji Lewiatan ułatwi on firmom budowlanym oraz świadczącym usługi dla biznesu, działalność poza granicami kraju ich pochodzenia.

 • 2015-10-07 Aktualności
  Aktualności

  Nowy kanał informacyjny - cenytransferowe.taxand.pl

  Crido Taxand, pierwsza na polskim rynku firma konsultingowa, która nie łączy usług doradczych i audytorskich działająca w międzynarodowej sieci, uruchomiła nowy kanał informacyjny cenytransferowe.taxand.pl. Jest on skierowany do tych firm, które już dzisiaj dotykają kontrole skarbowe w zakresie cen transferowych (TP), jak również tych, które wraz z nowelizacją przepisów o cenach transferowych, czekają duże zmiany i wyzwania.