Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-10-07 Aktualności
  Aktualności

  Nowi członkowie EKES

  Sesja plenarna Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w dniach 6-8 października 2015 roku rozpoczęła jego nową kadencję 2015-2020.

 • 2015-10-07 Aktualności
  Aktualności

  I Forum Strategicznego Wywiadu Biznesowego za nami

  17 września odbyło się Forum Strategicznego Wywiadu Biznesowego - pierwsze w Polsce na tak dużą skalę spotkanie o tematyce wywiadowczej. Sala Senatu w Akademii Leona Koźmińskiego wypełniła się po brzegi. Prelegenci przygotowali wystąpienia w stylu „power speach", które pobudzały do dyskusji. Na forum nie zabrakło zarówno specjalistów z branży, jak i przedsiębiorców żywo...

 • 2015-10-06 Aktualności
  Aktualności

  Wolny handel na Pacyfiku wyzwaniem dla Europy

  Dwanaście krajów, w tym USA i Japonia, podpisało umowę o wolnym handlu w rejonie Pacyfiku. Standardy, które narzuca umowa, powodują, że Europa może w krótkim czasie być zmuszona do zmierzenia się z odpływem firm poza UE, bo lokowanie biznesu i możliwości zbytu usług i produktów w rejonie Oceanu Spokojnego okażą się ogromne. Łatwiejsze będzie zdobywanie nowych rynków i lokowanie produkcji, gdzie koszty wytwarzania i pracy są niższe - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-10-06 Aktualności
  Aktualności

  Studia z Przyszłością - Konkurs i Program Akredytacyjny

  Zapraszamy do udziału w Konkursie i Programie Akredytacyjnym „Studia z Przyszłością", który służy wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych kierunków i programów studiów na polskich uczelniach.

 • 2015-10-06 Aktualności Bruksela
  Aktualności Bruksela

  Przedstawiciel Konferedracji Lewiatan ponownie wybrany Przewodniczącym Grupy Pracodawców EKES

  W Brukseli rozpoczęła się trzydniowa, inauguracyjna Sesja Plenarna Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, podczas której członkowie wybierają nowe władze EKES na pierwszą połowę kadencji 2015-2020. Przewodniczącym Grupy Pracodawców został ponownie wybrany wiceprezydent Konfederacji Lewiatan, Jacek Krawczyk.

 • 2015-10-06 Aktualności
  Aktualności

  Mniejsze ulgi we wpłatach na PFRON ograniczą nadużycia w zatrudnianiu niepełnosprawnych

  Sejm znowelizował ustawę o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Zmienią się zasady udzielania ulg we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Mają one być obniżone. Zdaniem Konfederacji Lewiatan nowe regulacje nie spełniają wszystkich oczekiwań, ale mogą być pierwszym krokiem do naprawy systemu.

 • 2015-10-06 Aktualności
  Aktualności

  Zarządzanie innowacją oraz Budowa kompetencji innowacyjnych metodą TRIZ - bezpłatne szkolenia Urzędu Patentowego

  Urząd Patentowy RP zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu zarządzania własnością intelektualną, które odbędą się w Małej Auli Politechniki Warszawskiej w dniach 12 i 13 października 2015 r.

 • 2015-10-05 Aktualności
  Aktualności

  Krajowy wyspecjalizowany urząd skarbowy powinien powstać w etapach

  Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy od przyszłego roku będzie obsługiwał prawie 4 tys. największych przedsiębiorstw z całej Polski - zdecydowało Ministerstwo Finansów. Konfederacja Lewiatan uważa, że utworzenie tzw. krajowego wyspecjalizowanego urzędu skarbowego należałoby rozłożyć na dwa lata.

 • 2015-10-05 Aktualności
  Aktualności

  Relacje z EFNI 2015

  Zapraszamy do lektury relacji z dyskusji w trakcie V Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

 • 2015-10-05 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa o obowiązkowej automatycznej wymianie informacji w dziedzinie opodatkowania - konsultacje

  Przekazujemy do konsultacji projekt z dnia 24 września 2015 r. ustawy o obowiązkowej automatycznej wymianie informacji w dziedzinie opodatkowania. Zgodnie z uzasadnieniem do projektu ustawy jej celem jest implementacja przepisów dyrektywy Rady 2014/107/UE  z dnia 9 grudnia 2014 r. zmieniającej dyrektywę 2011/16/UE w zakresie obowiązkowej automatycznej wymiany informacji w dziedzinie opodatkowania (Dz. U. UE L 359  z 16.12.2014 str. 1). Przepisy te są ukierunkowane na rozszerzenie zakresu automatycznej wymiany informacji.