Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-10-05 Aktualności
  Aktualności

  Tusk i Sachs gośćmi Gali zamknięcia V EFNI

  Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie zakończyło się w piątek uroczystą galą, z udziałem przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska oraz dyrektora The Earth Institute Jeffreya Sachsa. Przez trzy dni Forum dominującymi tematami byli uchodźcy i nierówności społeczne.

 • 2015-10-05 Aktualności
  Aktualności

  Zgłoś projekt w konkursie KICkoff !

  Zmień świat energii!

  Zgłoś pomysł na swój innowacyjny biznes w branży energii i wygraj 10 000 € w gotówce oraz wsparcie i dofinansowanie nawet do 150 000 €. Masz czas do 30 września, aby wysłać swoją propozycję i dołączyć do największych graczy z branży!


 • 2015-10-04 Aktualności
  Aktualności

  Akademia Lewiatana: Optymalizacja w przemyśle

 • 2015-10-02 Aktualności
  Aktualności

  Gala Zamknięcia EFNI

  Piąta edycja Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie zakończyła się uroczystą galą, z udziałem tak znamienitych gości, jak dyrektor The Earth Institute Jeffrey Sachs oraz przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Forum gościło w tym roku 1300 gości z 37 krajów. Wybitnych naukowców, polityków i ludzi biznesu, wyznaczających nowe kierunki dla rozwoju światowej gospodarki. Podczas 64 godzin wydarzeń programowych i rozmów przeciągających się do późnych godzin nocnych, debatowano o przyszłości Europy, w kontekście rosnących nierówności i zmieniających się zagrożeń geopolitycznych. Tegoroczne Forum zakończyło przyjęcie przez uczestników Deklaracji Sopockiej 2015.

 • 2015-10-02 Aktualności
  Aktualności

  Partnerstwo transatlantyckie dobre dla Europy

  Na umowie o wspólnym handlu z USA (TTIP) skorzystają wielkie koncerny, małe i średnie przedsiębiorstwa, a także europejscy konsumenci. Krytyczne głosy o negocjowanym porozumieniu biorą się z niewiedzy i szwankującej komunikacji o postępach w rozmowach - przekonywali uczestnicy panelu „Szanse i wyzwania transatlantyckiego partnerstwa".

 • 2015-10-02 Aktualności
  Aktualności

  Zatoka Dialogu EFNI, czyli nieformalnie o wyzwaniach przed jakimi stoi Polska

  Już po raz piąty na Skwerze Kuracyjnym odbyły się Zatoki Dialogu. W ramach wydarzenia mieszkańcy Sopotu i turyści mieli okazje spotkać się z panelistami EFNI.

  W trakcie dwóch dni każdy chętny mógł wziąć udział w otwartej dyskusji z liderami polityki i biznesu. Spotkania były okazją do bliskiego kontaktu i bezpośredniej rozmowy na tematy poruszane podczas Forum.


 • 2015-10-02 Aktualności
  Aktualności

  Jak nowoczesne technologie wpłyną na systemy zdrowia i opieki?

  Zmiany technologiczne oraz rewolucja cyfrowa, o których często wspominają paneliści tegorocznej edycji EFNI, odciskają swoje piętno na kolejnych sferach naszego życia. Zmiany nie omijają również systemu zdrowia i opieki. Czy technologie wpłyną na nowe modele organizacji systemów opieki zdrowotnej? Jak wyglądają zmiany wprowadzane w krajach zaawansowanych we wdrażaniu rozwiązań telemedycznych? Te i inne kwestie poruszono podczas jednej z ostatnich dyskusji EFNI 2015.

 • 2015-10-02 Aktualności
  Aktualności

  Bezpieczeństwo cyfrowe w sektorach strategicznych: jak zabezpieczyć krytyczną infrastrukturę i newralgiczne dane?

  W sferze bezpieczeństwa cyfrowego konkurenci powinni być partnerami. Jedynie szeroka współpraca międzybranżowa i ponadregionalna, pozwoli na zbudowanie skutecznego systemu zabezpieczeń.

 • 2015-10-02 Aktualności
  Aktualności

  Bez pieniędzy nie będzie dobrych mediów publicznych

  Media publiczne mają do wypełnienia trudną misję - kształtowania postaw obywatelskich, przekazywania ważnych społecznie treści i krzewienia kultury. Jednak bez zmian w ich finansowaniu misja ta będzie niemożliwa do wypełnienia - uznali przedstawiciele TVP SA, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas EFNI 2015.

 • 2015-10-02 Aktualności
  Aktualności

  Kapitalizm do poprawki

  Kapitalizm może być i cudowny, i okropny. Nie jest idealny, ale nie jest też kompletnie zepsuty. Wymaga naprawy, bo w niektórych obszarach się nie sprawdza. Potrzebuje więcej etyki, uczciwych zasad i dobrych praktyk - przekonywali uczestnicy sesji plenarnej „Jak naprawić kapitalizm?", która odbyła się w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei 2015 w Sopocie.