Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-10-02 Aktualności
  Aktualności

  Jak ratować Europę przed rosnącym radykalizmem i nierównościami?

  Podczas EFNI wiodący dziennikarze z Polski i zagranicy rozmawiali o wyzwaniach stojących przed Europą.

  Podczas tegorocznego EFNI odbyło się Forum Publicystów Europejskich (Część 1), w którym udział wzięli przedstawiciele głównych polskich i zagranicznych mediów. Dziennikarze dyskutowali na tematy związane z napływem uchodźców i rosnącym radykalizmem Europy, jak również o swojej własnej roli w relacjonowaniu wyzwań, które mogą zagrozić stabilności integracji europejskiej.


 • 2015-10-02 Aktualności
  Aktualności

  Inspiracje ludzi biznesu na EFNI

  Ludzie, którzy kształtują polską gospodarkę

  Trzeci dzień Europejskiego Forum Nowych Idei rozpoczął się od wyjątkowego spotkania z czołowymi polskimi przedsiębiorcami, autorami śmiałych pomysłów i biznesowych sukcesów. Dzięki otwartej formule dyskusji każdy z uczestników mógł zadać własne pytanie i zdobyć wgląd w funkcjonowanie najlepszych polskich firm. Poniżej prezentujemy Państwu najbardziej inspirujące fragmenty wypowiedzi zaproszonych gości.


 • 2015-10-02 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa o płacy minimalnej w Niemczech zagraża europejskiej solidarności

  Po wprowadzeniu płacy minimalnej w Niemczech 40 proc. polskich firm transportowych może mieć ujemną marżę. Pracę stracić może 53 tys. osób. Skutki nowych regulacji odczują również branże powiązane - finansowa i motoryzacyjna - wynika z raportu Deloitte „Dokąd zmierza jednolity rynek europejski? Wpływ ustawy MiLoG na branżę transportu drogowego w Polsce".

 • 2015-10-02 Aktualności
  Aktualności

  Coraz więcej cyfrowej, coraz mniej tradycyjnej gospodarki. Co zrobić, by Europa nie stała się cyfrową kolonią?

  Jaka pozycja wobec standardów cyfrowych będzie gwarantować decydujący głos w nowej rzeczywistości? Czy lepiej być kreatorem czy konsumentem nowych technologii? Nieubłaganie zbliża się również rok 2020, który stanowi horyzont Agendy Cyfrowej 2020. Jakie wyzwania powinna postawić sobie UE w przyszłych dokumentach wyznaczających kierunki rozwoju? Na te i inne pytania odpowiadali uczestnicy debaty w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei.

 • 2015-10-02 Aktualności
  Aktualności

  Inwestycje w innowacje - kto ryzykuje i dla kogo?

  Państwo powinno wspierać przedsięwzięcia innowacyjne, bo nie ma wyboru. Jeżeli inne kraje stosują takie wsparcie, to ci, którzy tego nie robią, zostaną w tyle - mówił na EFNI Leszek Grabarczyk, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 • 2015-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Świat zazdrości Europie jednolitego rynku

  O przyszłości wspólnego rynku, likwidowaniu barier, rozwijaniu dialogu społecznego, skutkach kryzysu dla jednolitego europejskiego rynku rozmawiano na sesji plenarnej „Rynek, ale jaki? Jak powinna wyglądać nowa strategia jednolitego rynku UE?" w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei.

 • 2015-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Co nas kręci, ciekawi, podnieca?

  Dla 89% ludzi uczenie się czegoś nowego jest fizyczną przyjemnością - wynika z raporty Discovery Insights „Epoka ciekawości"

 • 2015-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Młodzi i rynek

  Intensywne działania zwiększające szanse osób młodych na rynku pracy przynoszą nie tylko wymierne korzyści, ale dają również szereg doświadczeń, które można wykorzystać w planowaniu kolejnych działań.

 • 2015-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Globalizacja pozostanie w czasach niepewności

  Grupa Nowy Styl i Samsung laureatami konkursu Emerging Market Champions.

  Grupę Nowy Styl wyróżniono za aktywność na rynkach zagranicznych oraz przejęcia firm w Niemczech, Szwajcarii i Holandii. Samsunga nagrodzono za inwestycje zagraniczne w Polsce. Konkurs zorganizował Citi Handlowy.


 • 2015-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Jednolity Rynek Cyfrowy UE: jak jednolity, jak wspólny, jak połączony?

  W jaki sposób regulować rynek cyfrowy w Unii Europejskiej? Czy skuteczne jest działanie na poziomie państwowym, czy też konieczne jest zjednoczenie wysiłków w obrębie wspólnoty? Jeżeli regulacje mają być wprowadzane - jaki powinien być zakres ich szczegółowości i co powinno być ich priorytetem? Tego typu dylematy dzisiejszego cyfrowego świata starali się rozwiązać uczestnicy jednego z paneli EFNI.