Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Europa i Rosja - co dalej?

  Pozwólmy Rosji wybrać swoją drogę. Europa natomiast niech skupi się na umacnianiu swojej pozycji gospodarczej i politycznej. Wspólnota to wciąż atrakcyjny region, powinna promować wartości, na których została zbudowana.

 • 2015-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Europa potrzebuje jednolitego rynku energetycznego

  Jak powinna wyglądać współpraca regionalna w Europie Środkowo-Wschodniej? Jaką rolę może odgrywać Polska w procesie budowy regionalnej współpracy w obszarze energii? - zastanawiali się uczestnicy okrągłego stołu „Energia dla regionu. Co oznacza solidarność energetyczna w Europie Środkowo-Wschodniej?", który odbył się w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei.

 • 2015-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Cyberbezpieczeństwo - problem nas wszystkich? Strategie państw UE wobec wyzwań związanych z dostępem do danych w sieci

  Uczestnicy debaty stanęli przed pytaniami - kto powinien być odpowiedzialny za kreowanie bezpieczeństwa w sieci? Czy jest to wyzwanie na poziomie państwa czy firm i ich oddziałów informatycznych? Wraz z coraz powszechniejszym dostępem do Internetu i gromadzeniem danych w sieci koniecznym staje się tworzenie odpowiedniego sposobu ich ochrony. Jakie podejście jest tu skuteczne? Swoimi doświadczeniami podzielili się reprezentanci krajów uchodzących za najskuteczniej działające w tym zakresie - Estonii i Wielkiej Brytanii.

 • 2015-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz: Nie rozumiem swojego kraju

  Boli mnie, że coraz mniej rozumiem swój kraj. Ze statystyk wynika, że mamy szybki wzrost gospodarczy, że w czasie kryzysu ustrzegliśmy się recesji, że nierówności maleją, a biedni bogacą się szybciej niż bogaci. Tymczasem coraz głośniej słychać, że kraj jest w ruinie. Stajemy się narodem frustratów, wykluczonych - powiedziała Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, w trakcie debaty otwierającej V Europejskie Forum Nowych Idei. W tym roku na Forum do Sopotu przyjechało ponad 1300 gości z całego świata.

 • 2015-10-01 Aktualności
  Aktualności

  Firma=Idea?

  Panel inaugurujący merytoryczną dyskusję na tegorocznej edycji Europejskiego Forum Nowych Idei postawił przed uczestnikami pytanie - co stanowi podstawę biznesu i prowadzenia firmy. Czy przedsiębiorstwo wytwarza jedynie zysk, produkty lub usługi, czy też wartości? Jak tego typu idee funkcjonują w praktyce biznesowej oraz w jaki sposób angażować otoczenie firmy w wytwarzanie wartości i jak dzielić się z nim korzyściami.

 • 2015-09-30 Aktualności
  Aktualności

  Nadmierne nierówności spowalniają wzrost gospodarczy

  W pociągu Pendolino, w drodze z Warszawy do Sopotu rozpoczęło się tegoroczne Europejskie Forum Nowych Idei. W debacie na rozgrzewkę: All inclusive - all exclusive - Jakiej Europy chcemy? wzięli udział przedsiębiorcy, ekonomiści, eksperci i dziennikarze.

 • 2015-09-30 Aktualności
  Aktualności

  Nagroda dla związku regionalnego

  Regionalny Związek Pracodawców Prywatnych Ziemi Łódzkiej Lewiatan otrzymał ODZNAKĘ HONOROWĄ za zasługi dla Województwa Łódzkiego.

 • 2015-09-30 Aktualności
  Aktualności

  EFNI wystartowało w Pendolino

  Dziś w Sopocie rozpoczyna się V Europejskie Forum Nowych Idei. Przewodni temat Forum to nierówności społeczne, radykalizmy i zagrożenia geopolityczne w Europie. Ponad 1300 uczestników z 37 krajów debatować będzie m.in. o przyszłości kontynentu i Unii Europejskiej, gospodarczych, społecznych i kulturowych kosztach i korzyściach migracji, cyberbezpieczeństwie.

 • 2015-09-30 Aktualności
  Aktualności

  Przyjaciele dużych rodzin w Krakowie

  Już niebawem Kraków zamieni się w stolicę dużych rodzin. Kongres Karty Dużej Rodziny to debaty, wymiana doświadczeń ale także liczne atrakcje dla dzieci. Zapraszamy już 12 października do Opery Krakowskiej!

 • 2015-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Budżet 2016 realistyczny, ale…

  Rząd przyjął projekt budżetu na 2016 r. z deficytem nie większym niż 54,6 mld zł. Deficyt sektora finansów publicznych wyniesie 2,8 proc. PKB.