Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Pomagajmy rodzinom, ale inaczej

  Prawo i Sprawiedliwość w swoim programie wyborczym zapowiedziało, że chce aby rodzice otrzymywali 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze dziecko.

 • 2015-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Polacy czują się bezpiecznie w miejscach użyteczności publicznej

  Polacy czują się najbezpieczniej w urzędach miasta lub gminy (84%), przychodniach (82%), placówkach kulturalnych (81%) i budynkach biurowych (77%). Wyjątki stanowią dworce autobusowe i kolejowe, a także środki komunikacji zbiorowej, gdzie odpowiednio 30% i 20% respondentów nie czuje się bezpiecznie. 74 proc. Polaków twierdzi, że obecność pracowników ochrony zwiększa ich poczucie bezpieczeństwa - wynika z badania zleconego przez Konfederację Lewiatan.

 • 2015-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Określenie zakresu wykorzystywania nabywanych towarów i usług do celów działalności gospodarczej w przypadku niektórych podatników

  Przekazujemy do konsultacji projekt z dnia 23 września 2015 r. rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie sposobu określenia zakresu wykorzystywania nabywanych towarów i usług do celów działalności gospodarczej w przypadku niektórych podatników.

 • 2015-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Diners Club Polska nowym członkiem Konfederacji Lewiatan

  Nowym członkiem Polskiego Związku Pracodawców Prywatnych Banków i Instytucji Finansowych, a tym samym Konfederacji Lewiatan został Diners Club Polska, który w tym roku świętuje 65 rocznicę powstania Diners Club International i wynalezienia karty płatniczej.

 • 2015-09-29 Aktualności
  Aktualności

  Łódź centrum dyskusji o gospodarce

  Wyzwania dla Europy - gospodarka, pieniądze, biznes. Pod takim hasłem odbywa się w dniach 28-29 września VIII Europejskie Forum Gospodarcze w Łodzi organizowane przez Województwo Łódzkie i Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego S. A. Pierwszy dzień konferencji otworzyła debata o scenariuszach dla Europy z udziałem prezydenta Lecha Wałęsy, szefowej Konfederacji Lewiatan Henryki Bochniarz, marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia, prezesa FM Bank PBP SA Sławomira Lachowskiego i Konrada Pokutyckiego, prezesa BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

 • 2015-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy też chcą wyeliminować wyłudzenia VAT

  Minister finansów chce wprowadzić kilka nowych rozwiązań, które mają ograniczyć wyłudzenia VAT. Chodzi m.in. o ograniczenie płatności gotówkowych, eliminację rejestracji VAT na tzw. słupy, czy składanie deklaracji elektronicznych. To dobry punkt wyjścia do dalszej dyskusji nad najlepszymi sposobami ograniczenia oszustw podatkowych - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

 • 2015-09-28 Aktualności
  Aktualności

  Henryka Bochniarz na VIII Europejskim Forum Gospodarczym w Łodzi

  28 września zaczyna się VIII Europejskie Forum Gospodarcze w Łodzi, w którym weźmie udział Henryka Bochniarz, prezydent Lewiatana.

  Forum jest miejscem spotkań oraz wymiany myśli właścicieli małych, średnich i dużych polskich przedsiębiorstw. Jedną z idei jest promowanie najnowszych osiągnięć oraz najlepszych praktyk biznesowych. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem: „Wyzwania Europy - gospodarka, pieniądze, biznes". Wśród 1500 gości udział potwierdzili m.in. byli prezydenci Lech Wałęsa oraz Aleksander Kwaśniewski.

 • 2015-09-27 Aktualności
  Aktualności

  EFNI 2015 - relacje

  V edycja EFNI odbywa się w terminie 30 września-2 października 2015 r. w Sopocie. Zachęcamy do śledzenia przebiegu wydarzeń on-line.

 • 2015-09-26 Aktualności
  Aktualności

  Problemy firm polskich inwestujących na Wschodzie przedstawione Komisarzowi UE

  24 września w konfederacji Lewiatan gościł Komisarz Unii Europejskiej Johannes Hahn, odpowiedzialny za politykę sąsiedztwa i negocjacje akcesyjne. Była to kolejna już wizyta przedstawiciela Komisji Europejskiej w Lewiatanie, w tym roku. Wcześniej odbyły się m.in. spotkania z wiceprzewodniczącymi - Marosem Sefkovicem oraz Jyrki Katainenem poświęcone polityce klimatycznej i energetycznej UE oraz europejskiemu funduszowi inwestycyjnemu.

 • 2015-09-25 Aktualności
  Aktualności

  Ekspercie, weź udział w Procesie Certyfikacji Business Superbrands

  W proces wyłaniania najsilniejszych marek konsumenckich w Polsce co roku zaangażowanych jest 15 000 respondentów.