Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-09-25 Aktualności
  Aktualności

  Getin Leasing walczy o poprawę wizerunku polskich przedsiębiorców

  Z początkiem września wystartował kolejny etap akcji Getin „Czas Polskich Przedsiębiorców", którego inicjatorem jest grupa Getin Noble Bank.

 • 2015-09-25 Aktualności
  Aktualności

  Dochodzenie należności przez MŚP od dłużników z państw członkowskich UE

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w seminarium z cyklu "Europejskie Przedsiębiorstwo" pt. „Dochodzenie należności przez MŚP od dłużników z państw członkowskich UE", organizowanym przez ośrodek sieci Enterprise Europe Network (EEN), afiliowany przy PARP.

 • 2015-09-24 Aktualności
  Aktualności

  Wystawa samochodów Made in Poland zorganizowana przez Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych

  We wrześniu miała miejsce wystawa samochodów pod hasłem Made in Poland organizowana przez Związek Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych. Przez trzy dni na Placu Trzech Krzyży swoje pojazdy eksponowali krajowi producenci m.in. premiery z zakładów: FCA Poland z Tychów, GM Manufacturing Poland z Gliwic, Volkswagen Poznań, a także Wielton z Wielunia, Scania Production Słupsk, Volvo Polska z Wrocławia, MAN Truck & Bus. Swoje produkty zaprezentowały także zakłady Valeo Autosystemy, Nexteer Automotive Poland oraz Toyota Motor Manufacturing Poland a także firmy zabudowujące: Carpol i MR Auto.

 • 2015-09-24 Aktualności
  Aktualności

  Niska ulga na badania i rozwój nie satysfakcjonuje firm

  Sejmowe komisje edukacji, finansów oraz innowacyjności opowiedziały się za przyjęciem z poprawkami prezydenckiego projektu dotyczącego wspierania innowacji. Ulga podatkowa na badania i rozwój w proponowanej wysokości nie będzie żadną zachętą dla przedsiębiorców - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

 • 2015-09-24 Aktualności
  Aktualności

  Wiele firm zbankrutuje jeżeli cena świadectw nie wzrośnie

  Istnieje konieczność systemowego rozwiązania problemu ogromnej nadwyżki świadectw pochodzenia do 2020 roku. Najlepszym wyjściem byłoby utrzymanie poziomu obowiązku umorzenia świadectw pochodzenia w wysokości 20 proc. w 2017 r. i w zbliżonej wysokości w kolejnych latach, do czasu ustabilizowania rynku - uważa Związek Pracodawców Energetyki przy Konfederacji Lewiatan.

 • 2015-09-24 Aktualności
  Aktualności

  Rodziny wielodzietne chcą zniżek na leki

  Z raportu NIK wynika, że użytkownicy Karty Dużej Rodziny oczekują dofinansowania leczenia i profilaktyki prozdrowotnej, a nie tańszych biletów do kina, teatru czy na basen. Sieci apteczne chcą dać rodzinom wielodzietnym możliwość kupowania leków ze zniżką, ale uniemożliwia im to zakaz reklamy w obecnym kształcie - wskazuje Konfederacja Lewiatan i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET.

 • 2015-09-24 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie z przedstawicielami European Small Business Alliance

  23 września  w Konfederacji Lewiatan odbyło się spotkanie z przedstawicielami ESBA (European Small Business Alliance http://www.esba-europe.org/ ): Patrickiem Gibbelsem, Sekretarzem Generalnym oraz Johnem Walkerem, Członkiem Zarządu. ESBA jest największą niezależną organizacją małych i średnich firm z Europy. Ma siedzibę w Brukseli.

 • 2015-09-24 Aktualności
  Aktualności

  System wsparcia zakładania działalności gospodarczej ze środków publicznych powinien być prosty - postulują Dolnośląscy Pracodawcy

  Na Dolnym Śląsku trwają prace nad szczegółowymi rozwiązaniami w zakresie wspierania samozatrudnienia, przedsiębiorczości oraz tworzenia nowych miejsc pracy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Dolnośląscy Pracodawcy - regionalny związek pracodawców Konfederacji Lewiatan jako jedyna organizacja pracodawców zaangażował się w konsultacje założeń przyszłego konkursu z działania 8.3.


 • 2015-09-24 Aktualności
  Aktualności

  Jak Europa powinna wspierać przedsiębiorczość?

  O tym, jak Bruksela powinna wspierać europejskich przedsiębiorców, zwłaszcza małe i średnie firmy, na stronach prestiżowego magazynu Europe's World pisze Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.

  Zachęcamy do lektury: http://europesworld.org/2015/09/24/europe-entrepreneurs-needs-support/#.VgOzYivGVu9

 • 2015-09-23 Aktualności
  Aktualności

  V Europejskie Forum Nowych Idei już za tydzień

  30 września, przedstawiciele biznesu, polityki i nauki spotkają się na Europejskim Forum Nowych Idei w Sopocie - jednym z najbardziej merytorycznych, międzynarodowych wydarzeń biznesowych w Europie. Tematem wiodącym tegorocznego Forum będzie: Europa wobec rosnących nierówności społecznych, radykalizmów i zagrożeń geopolitycznych. Wśród 1000 gości z całego świata pojawią się m.in.: Donald Tusk, Jeffrey Sachs, Maroš Šefčovič, Salvatore Babones i Luciano Floridi.