Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-09-21 Podatki
  Podatki

  Konsultacje rozporządzeń Ministra Finansów ws. tzw. wyspecjalizowanych urzędów skarbowych

  Na podstawie uchwalonej w dniu 10 lipca 2015 r. ustawy o administracji podatkowej (Dz. U. poz. 1269), która wejdzie w życie od 1 stycznia 2016 r. niektóre kategorie podatników i płatników o istotnym znaczeniu gospodarczym lub społecznym, w szczególności wykonujących określony rodzaj działalności gospodarczej lub osiągających określoną wysokość przychodu netto w rozumieniu przepisów ustawy o rachunkowości, mogą być obsługiwane przez innego niż właściwego miejscowo naczelnika urzędu skarbowego. 

 • 2015-09-18 Aktualności
  Aktualności

  XVI Ogólnopolskie Forum Prawa Pracy

  W dniach 13-14 października 2015 roku w Warszawie odbędzie się XVI Ogólnopolskie Forum Prawa Pracy, którego organizatorem jest firma SEKA SA. Tegoroczne wydarzenie będzie poświęcone analizie obowiązujących zmian Kodeksu pracy w zakresie stosowania umów terminowych, a także kontrowersjom przy kontrolowaniu przez ZUS zasadności zawierania umów o dzieło. Udział w Forum jest bezpłatny.

 • 2015-09-18 Aktualności
  Aktualności

  Projekt Programu Prac Komisji Europejskiej na 2016

  9 września br. Komisja Europejska (KE) przedstawiła wstępny zarys Programu Prac na 2016 r., którego ostateczne przyjęcie zaplanowane jest na 27 października br. Propozycja KE została przesłana do Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza, oraz do Xaviera Bettela, premiera Luksemburga, kraju sprawującego aktualnie prezydencję w Radzie UE.

 • 2015-09-18 Aktualności
  Aktualności

  Źródła finansowania ekspansji i rozwoju przedsiębiorcy. Montaż finansowy dla projektów zagranicznych w wykorzystaniem środków unijnych (blending)

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych wraz z Krajowym Punktem Kontaktowym ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej zapraszają na spotkanie dla przedsiębiorców oraz instytucji finansowych, poświęcone możliwościom korzystania ze wsparcia finansowego Unii Europejskiej w ramach instrumentów Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Szczególna uwaga poświęcona zostanie projektom z budżetu KE, zarządzanym m.in. przez organizacje międzynarodowe, w tym EBI i Europejski Fundusz Inwestycyjny, organy publiczne oraz organy podlegające prawu prywatnemu, a mające obowiązek świadczenia usługi publicznej.

 • 2015-09-18 Aktualności
  Aktualności

  Informacja okresowa dot. poziomu bezrobocia. Zatrudnienie absolwentów uczelni wyższych w UK.

  Zgodnie z danymi brytyjskiego urzędu statystycznego (Office for National Statistics, ONS), w okresie od maja do lipca br. roku liczba bezrobotnych wzrosła o 10 tys. w stosunku do poprzednio badanego okresu i wyniosła 1,82 mln (5,5%). Liczba osób zatrudnionych, w tym prowadzących własną działalność gospodarczą, wyniosła 31,09 mln osób, co stanowiło liczbę o 42 tys. wyższą w stosunku do poprzednio badanego okresu i o 413 tys. wyższą w skali roku. Poziom zatrudnienia (employment rate) pozostał bez zmian i wyniósł 73,5%.

 • 2015-09-18 Aktualności
  Aktualności

  Debata Relacja ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, prawa telekomunikacyjnego oraz ustawy o ochronie danych osobowych, Łódź

  Zapraszamy do udziału w kolejnej, organizowanej przez Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją  UŁ, debacie na temat: „Relacja ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, prawa telekomunikacyjnego oraz ustawy o ochronie danych osobowych".

 • 2015-09-17 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł nie odpuszcza

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w sierpniu 5,3 proc. r/r - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • 2015-09-17 Aktualności
  Aktualności

  Duże firmy mogą liczyć na wsparcie finansowe ambitnych projektów

  Ogłoszono nabór wniosków na dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych dużych przedsiębiorstw w działaniu Szybka ścieżka. Warunki wsparcia w tym oraz kilku innych działaniach zostały przyjęte przez Komitet Monitorujący programu Inteligentny Rozwój. Zdaniem Konfederacji Lewiatan dofinansowanie mogą otrzymać projekty najbardziej ambitne, złożone, o ponadprzeciętnej wartości.

 • 2015-09-17 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorstwa będą mogły dłużej korzystać z pomocy

  Przedsiębiorstwa będą mogły dłużej korzystać z pomocy
  Trwają prace nad rozporządzeniami, na mocy których wydłużony zostanie termin, w jakim może być udzielana pomoc w formie instrumentów zwrotnych przedsiębiorcom w ramach inicjatywy JESSICA oraz z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013. Konfederacja Lewiatan pozytywnie ocenia wydłużenie okresu pomocy do 31 marca 2017 roku.

 • 2015-09-17 Aktualności
  Aktualności

  Debata o nowym prawie zamówień publicznych w Smolarnii

  Rynek zamówień publicznych wart jest od 140 mld zł do 160 mld zł rocznie. Nowe klauzule społeczne w kontraktach nie są respektowane, prawo jest ważne, ale liczą się też dobre praktyki - podkreślali uczestnicy spotkania poświęconego prawu zamówień publicznych, które odbyło się 17 września, z inicjatywy Konfederacji Lewiatan, w Smolarnii.