Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-09-17 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie z Komisarzem UE Johannesem Hahnem

  24 września z wizytą w Polsce będzie przebywać Johannes Hahn - Komisarz Unii Europejskiej ds. polityki sąsiedztwa i negocjacji w sprawie rozszerzenia. Zapraszamy na spotkanie z Komisarzem w siedzibie Konfederacji Lewiatan przy ul. Zbyszka Cybulskiego 3, 24 września o godzinie 13 45. Spotkanie przewidujemy na ok 1,5 godziny - do godziny 15 15.

 • 2015-09-16 Aktualności
  Aktualności

  Zatrudnienie będzie rosło wolniej

  Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w ujęciu rocznym, w sierpniu wzrosło o 3,4 proc., zaś zatrudnienie zwiększyło się o 1 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

 • 2015-09-16 Aktualności
  Aktualności

  Instytucje publiczne z Małopolski i Podkarpacia nie respektują płacy minimalnej

  W sektorze zamówień publicznych nie zawsze respektowane są zapisy ustawy o minimalnym wynagrodzeniu, które obecnie wynosi 1750 zł. Szereg podmiotów publicznych wciąż nie kalkuluje budżetu w taki sposób, by pracodawcy mieli zagwarantowane środki na płacę dla pracowników przynajmniej w wysokości minimalnego wynagrodzenia. Tak dzieje się, np. w Małopolsce i na Podkarpaciu - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-09-16 Aktualności
  Aktualności

  FBA - Skuteczny Lider Małej Firmy

  Polecamy studia dla przedsiębiorców, przygotowano 4 miejsca z rabatem 50%. Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej zaprasza na czwartą edycję programu.

 • 2015-09-16 Aktualności
  Aktualności

  Zapraszamy na VI Morskie Regaty Żeglarskie Konfederacji Lewiatan

  Spotkanie będzie miało charakter integracyjno-promocyjny, połączymy bowiem tradycyjne regaty żeglarskie z możliwością promowania uczestniczących w nich firm.

 • 2015-09-16 Aktualności
  Aktualności

  Wrześniowe spotkanie Lewiatan Business Angels Investors' Day

  15 września w Lewiatanie odbyło się kolejne spotkanie, w trakcie którego zaprezentowano nowe projekty inwestycyjne. W ramach Lewiatan Business Angels Investors' Day uczestnicy spotkania, inwestorzy prywatni oraz przedstawiciele funduszy, mieli okazję zapoznać się z pięcioma propozycjami biznesowymi i ich autorami:

 • 2015-09-15 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w ustawie o biegłych rewidentach kosztowne dla firm

  Firmy audytorskie nie powinny ponosić dużo wyższych kosztów związanych z funkcjonowaniem podwójnego systemu nadzoru i kontroli, 11-letni okres przechowywania dokumentacji z badania jest zbyt długi, a opłata za nadzór w wysokości 7 proc. przychodów z tytułu wykonywania czynności rewizji finansowej za wysoka. Wątpliwości budzi również sposób jej naliczania - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-09-15 Aktualności
  Aktualności

  Podatkowe propozycje PO pod lupą przedsiębiorców

  Platforma Obywatelska proponuje likwidację konieczności przekazywania składek na ZUS oraz NFZ i zastąpienie ich skonsolidowanym podatkiem, obniżkę VAT, wprowadzenie centralnej ewidencji faktur oraz nowej ordynacji podatkowej.

 • 2015-09-14 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy oceniają propozycje zmian na rynku pracy

  Zastąpienie umów o pracę oraz umów zleceń jednolitym kontraktem pracy, wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej nie mniejszej niż 12 zł, likwidację finansowania etatów związkowych przez przedsiębiorstwa - zaproponowała PO w programie gospodarczym.

 • 2015-09-14 Aktualności
  Aktualności

  VII Kongres Kobiet za nami

  Ponad siedem tysięcy zarejestrowanych kobiet (i mężczyzn) z całej Polski, dziesiątki paneli, warsztatów i debat m.in. o roli kobiet w gospodarce i życiu społecznym.  11-12 września na warszawskim Torwarze odbył się ogólnopolski Kongres Kobiet pod hasłem „Jak nie my, to kto? Jak nie teraz, to kiedy?". Wydarzenie otworzyły Henryka Bochniarz i Magdalena Środa, współtwórczynie inicjatywy. Gościem specjalnym była premier Ewa Kopacz.