Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-09-08 Aktualności
  Aktualności

  Budżet 2016 obarczony ryzykiem

  Deficyt budżetu państwa w przyszłym roku ma być nie większy niż 54,6 mld zł. Rząd zapowiedział jednorazowy dodatek dla emerytów i odmrożenie płac w budżetówce.

 • 2015-09-08 Aktualności
  Aktualności

  Pacjent nadal ma korzystać z placówek, które nie spełniają standardów

  Przedsiębiorcy nie zgadzają się na kolejne przedłużenie terminów dostosowania się podmiotów leczniczych do wymogów sanitarnych i technicznych do 31 grudnia 2017 r. oraz obowiązku zawarcia ubezpieczenia od zdarzeń medycznych do 31 grudnia 2016 r. Konfederacja Lewiatan uważa, że niedopuszczalne jest, aby pacjent nadal musiał korzystać z placówek, które nie spełniają minimum gwarantującego godne warunki do otrzymania świadczeń zdrowotnych.

 • 2015-09-08 Aktualności
  Aktualności

  Zbyt niskie minimalne wynagrodzenie za praktyki absolwenckie

  Praktyka absolwencka zawsze powinna być odpłatna. Jednak określenie minimalnego wynagrodzenia na tak niskim poziomie niewiele zmieni w sytuacji młodych osób. Co więcej rodzi ryzyko, że pracodawcy będą chętnie korzystać ze stosowania minimalnej stawki jako wynagrodzenia zgodnego z obowiązującymi przepisami - zauważa Konfederacja Lewiatan oceniając projekt ustawy o praktykach absolwenckich.

 • 2015-09-08 Aktualności
  Aktualności

  Fundusz rozwoju pomysłem na rozwój sportu klubowego

  7 września br. na stadionie Legii Warszawa odbyła się konferencja Konfederacji Lewiatan i Polskiego Związku Pracodawców Klubów Sportowych „Rozwój Klubów Sportowych szansą na rozwój sportu w Polsce". W spotkaniu wzięli udział Przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Ireneusz Raś, przedstawiciele Polskiego Związku Koszykówki, Związku Piłki Ręcznej w Polsce, piłkarskiej Ekstraklasy S.A. oraz reprezentanci czołowych polskich klubów sportowych zrzeszonych w Związku.

 • 2015-09-07 Aktualności
  Aktualności

  Powinniśmy promować oszczędzanie i inwestycje, a nie konsumpcję

  Część polityków i związkowców proponuje podniesienie świadczeń socjalnych i wymuszenie szybszego wzrostu wynagrodzeń tłumacząc, że spowoduje to wzrost konsumpcji i w konsekwencji wzrost produkcji i zatrudnienia. - Biorąc pod uwagę niską skłonność Polaków do oszczędzania rząd powinien raczej promować oszczędzanie i inwestycje a nie konsumpcję - uważa Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-09-07 Aktualności
  Aktualności

  Solidarność a la carte. Felieton Henryki Bochniarz

  - Byłam ostatnio w Mediolanie na spotkaniu polskiego i włoskiego biznesu. Rozmowy toczyły się wokół wzajemnych inwestycji, euro, kryzysu w Grecji, ale nie dało się uciec od atmosfery pewnego niesmaku. Chodziło o menu. W pewnym sensie. Włosi są bowiem przekonani, że Polska chce korzystać z Unii a la carte. Że solidarność rozumianą jako fundusze na budowę naszych dróg, stadionów, laboratoriów przyjmujemy, ale solidarności będącej dzieleniem się odpowiedzialnością za losy imigrantów masowo przybywających na Lampedusę w poszukiwaniu lepszego świata - już nie - pisze dr Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, w felietonie dla Gazety Wyborczej.

  Polecamy lekturę: http://wyborcza.pl/1,75968,18720034,solidarnosc-a-la-carte-z-punktu-widzenia-europy-jestesmy-ksenofobiczni.html

 • 2015-09-07 Aktualności
  Aktualności

  Projekt ustawy o praktykach absolwenckich

  Do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy o zmianie ustawy z dnia 17 lipca 2009 r. o praktykach absolwenckich ( dalej „ustawa")(Dz.U. Nr 127, poz.1052).

 • 2015-09-07 Aktualności
  Aktualności

  Konsultacje dot. pojęcia „budowla" w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych

  Ministerstwo Finansów kontynuuje prace nad zmianą definicji pojęcia „budowla" w ustawie z dnia 12 stycznia 1991 r.  o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2014 r. poz. 849, z późn. zm.).

 • 2015-09-06 Aktualności
  Aktualności

  Newsletter Rady Podatkowej

  Czerwiec i Lipiec to miesiące intensywnych prac nad nowelizacjami Ordynacji podatkowej. W Parlamencie rozpatrywano projekty zgłoszone przez Rząd, Prezydenta oraz Senat RP. Z punktu widzenia podatników najważniejszą i zarazem najbardziej korzystną zmianą jest wprowadzenie do OP zapisu nakazującego rozstrzygać wątpliwości co do treści przepisów prawa podatkowego, na korzyść podatnika. Ważne są też zmiany, które zracjonalizują i uproszczą procedury podatkowe oraz ułatwią kontakty podatników z organami podatkowymi (pełnomocnictwo ogólne).

 • 2015-09-04 Aktualności
  Aktualności

  Nowe władze Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych

  Walne Zgromadzenie Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych dokonało w dniu 3 września 2015 roku wyboru nowych władz Związku.