Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-09-04 Aktualności
  Aktualności

  Ograniczyć, a nie likwidować, stosowanie umów cywilnych

  Nie należy całkowicie eliminować możliwości zawierania umów cywilno-prawnych, ale ograniczyć ich stosowanie w sytuacjach, w których faktycznie mamy do czynienia z zatrudnieniem, o cechach umowy o pracę - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-09-04 Aktualności
  Aktualności

  Forum Darczyńców po raz dziewiąty szuka „Liderów Filantropii

  Po raz dziewiąty Forum Darczyńców wyłoni „Liderów Filantropii" spośród firm zaangażowanych społecznie. Oprócz nagród dla najhojniejszych firm (za przekazanie na cele społeczne największej kwoty darowizn oraz największego procentu zysku), nagrodzone zostaną firmy, które do filantropii zachęcają swoich pracowników i klientów. Ponadto wyróżnieni zostaną „Liderzy Filantropii" wśród firm debiutujących w konkursie. Zgłosić firmę do Konkursu można do 9 października poprzez wypełnienie krótkiej ankiety. Serdecznie zapraszamy firmy do udziału!

 • 2015-09-03 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy chcą przeszkolić więcej pracowników jeszcze w tym roku

  Konfederacja Lewiatan apeluje do resortu pracy o podjęcie działań, które zagwarantują przedsiębiorcom z różnych regionów i powiatów równy dostęp do środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz przyczynią się do ich pełnego wykorzystania w 2015 r.

 • 2015-09-02 Aktualności
  Aktualności

  Zły pomysł zniesienia górnego limitu składek na ubezpieczenia

  W trakcie kampanii wyborczej pojawiają się pomysły, aby znieść górny limit składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe a jednocześnie pozostawić limit podstawy, od której oblicza się wysokość emerytury. Takie rozwiązanie osłabiłoby jeszcze bardziej zaufanie do państwowego systemu emerytalnego - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-09-02 Aktualności
  Aktualności

  Seminarium z zakresu zarządzania wiekiem

  Wielkimi krokami zbliża się VII Kongres Kobiet. W tym roku spotkamy się 11 i 12 września w Hali Widowiskowo-Sportowej Centralnego Ośrodka Sportu „Torwar" w Warszawie pod hasłem „Jak nie my, to kto? Jak nie teraz, to kiedy?".

 • 2015-09-02 Aktualności
  Aktualności

  Dni dla Biznesu, Kielce

  Dni dla Biznesu to wydarzenie skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw, które odbędzie się w Kielcach, w dniach 1-2 października 2015r.

 • 2015-09-01 Aktualności
  Aktualności

  Przemysł na urlopie czy zmiana trendu?

  Wskaźnik PMI dla polskiego przemysłu wyniósł w sierpniu 51,1, wobec 54,5 w lipcu i 54,3 pkt. w czerwcu br. - podał Markit.

 • 2015-09-01 Aktualności
  Aktualności

  Nowe prawo zamówień publicznych do zmiany

  Urząd Zamówień Publicznych przygotował oraz udostępnił kolejny projekt nowej ustawy Prawo zamówień publicznych - zgodnie z unijnymi wymogami Polska ma czas na wdrożenie nowych regulacji do 18 kwietnia 2016 roku . Zdaniem Konfederacji Lewiatan przekazany do konsultacji społecznych projekt ustawy należy zmienić, bo narusza zasady swobody działalności gospodarczej.

 • 2015-09-01 Aktualności
  Aktualności

  Konsultacje - określenie miejsca świadczenia usług telekomunikacyjnych, nadawczych i elektronicznych świadczonych na rzecz niepodatników w UE

  Ministerstwo Finansów zwróciło się do nas z prośbą o ocenę (wstępną analizę) funkcjonowania obowiązujących od stycznia br. przepisów dotyczących określenia miejsca świadczenia usług telekomunikacyjnych, nadawczych i elektronicznych świadczonych na rzecz niepodatników w Unii Europejskiej i możliwości rozliczenia tych usług w małym punkcie kompleksowej obsługi (MOSS).

 • 2015-08-31 Aktualności
  Aktualności

  Warsztat UN Guiding Principles Reporting Framework

  Zapraszamy na warsztat "UN Guiding Principles Reporting Framework:

  Putting the UN Guiding Principles on Business and Human Rights into practice."