Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-08-31 Aktualności
  Aktualności

  VIII Regaty Lewiatana z rekordową liczbą załóg

  Tegoroczne żeglarskie zmagania firm członkowskich Konfederacji Lewiatan odbyły się po raz pierwszy od siedmiu lat w Mikołajkach. W trzydniowych regatach, które rozpoczęły się 28 sierpnia, wzięło udział aż 35 załóg rywalizujących w dwóch klasach: jachtów kabinowych 24-25 stóp oraz jachtów 26-27 stóp. W pierwszej z tych klas na najwyższym podium stanęła załoga Oriflame z Katarzyną Bieńkowską za sterem. W grupie jachtów większych zwyciężyła ekipa wytrawnych żeglarzy z Warmińsko-Mazurskiego Związku Pracodawców Prywatnych pod sterami Norberta Nowickiego.

 • 2015-08-28 Aktualności
  Aktualności

  Ekspertyza potencjału rynku branży medycznej w Niemczech oraz Rosji

  Rynek turystyki medycznej cieszy się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem. Świadczy o tym między innymi wzrost poziomu wydatków przeznaczonych na konsumpcję usług turystyczno-medycznych. Tendencja ta będzie utrzymywała się prawdopodobnie w kolejnych latach. Głównym motywem wyjazdu pacjentów są zazwyczaj niższe koszty zabiegów medycznych.

 • 2015-08-28 Aktualności
  Aktualności

  Inwestycje infrastrukturalne na Cyprze - szansa dla polskich przedsiębiorców

  W lutym 2014 roku Republika Cypryjska wystąpiła z wnioskiem do EBOR o udzielenie pomocy finansowej dla sektora bankowego oraz wsparcia istotnych projektów gospodarczych, a tym samym - o zmianę swojego statusu na kraj biorcy. Decyzja Rady Gubernatorów EBOR była pozytywna. Podpisano umowę o udzieleniu pomocy w wysokości do 700 mln euro na okres do 2020 roku oraz z przeznaczeniem na wsparcie projektów na całej podzielonej wyspie, tj. zarówno w RC, jak i w tzw. Tureckiej Republice Północnego Cypru.

 • 2015-08-28 Aktualności
  Aktualności

  Na szpilkach sukcesu - PNSA ramię w ramię z Women in Sales Awards

  Czy w działach sprzedaży i obsługi klienta spektakularne sukcesy zdobywają głównie mężczyźni? A może kobieca empatia i bardzo dobrze rozwinięte umiejętności miękkie sprawiają, że właśnie Panie są predestynowane do osiągnięcia sukcesu w sprzedaży? Wśród laureatek i wyróżnionych w konkursie PNSA od wielu już lat odnotowuje się znaczące grono bardzo utalentowanych kobiet sukcesu. Podczas tegorocznej, już VII edycji konkursu PNSA została nawiązana współpraca z konkursem Women in Sales Awards UK. Działania odbywają się na zasadach patronackich i obejmują obszar wzajemnego wsparcia na płaszczyźnie medialnej.

 • 2015-08-28 Aktualności
  Aktualności

  PKB rośnie, spowolnienia nie będzie

  Produkt krajowy brutto Polski był w drugim kwartale br. o 3,3 proc. wyższy niż przed rokiem - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • 2015-08-28 Aktualności
  Aktualności

  Mapą usług farmaceutycznych w pacjenta, czyli jak stworzyć aptekarskie dynastie

  Kolejny raz powraca dyskusja na temat demograficznych i geograficznych kryteriów rozmieszczenia aptek w Polsce. Tym razem samorząd aptekarski domaga się nowelizacji prawa farmaceutycznego, w wyniku którego zablokowana zostanie możliwość otwierania nowych aptek tam, gdzie już istnieją w pewnej liczbie. Jest to najlepsza droga do wzrostu cen i utrwalenia lokalnych monopoli - ostrzegają Konfederacja Lewiatan i PharmaNET.

 • 2015-08-28 Aktualności
  Aktualności

  Masz innowacyjny pomysł z branży energii? Aplikuj!

  Lewiatan Business Angels został Partnerem konkursu KICkoff 2015. Zgłoszenia innowacyjnych pomysłów z branży energii przyjmowane są do końca września.

 • 2015-08-27 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa frankowa do poprawki

  Dzisiaj senatorowie z komisji budżetu i finansów zajmą się tzw. ustawą frankową. Konfederacja Lewiatan uważa, że w kształcie uchwalonym przez Sejm powinna być zmieniona. Kontrowersje budzi przerzucenie na banki 90 proc. kosztów przewalutowania kredytów czy poszerzenie liczby osób, które mogą skorzystać z ustawy przez podwyższenie powierzchni mieszkania lub domu na zakup, których zaciągnięto kredyt.

 • 2015-08-26 Aktualności
  Aktualności

  Sklepiki szkolne bez drożdżówek

  W najbliższy wtorek, 1 września, rozpoczęcie roku szkolnego. A właściciele sklepików szkolnych nadal nie wiedzą jakie produkty będą mogli w nich sprzedawać. Ministerstwo Zdrowia w dalszym ciągu nie przygotowało bowiem odpowiednich wytycznych - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-08-26 Aktualności
  Aktualności

  Centrum Przedsiębiorczości i Innowacji na VII Kongresie Kobiet

  Centrum Przedsiębiorczości i Innowacji

  Biznes - Innowacje - Eksport

  VII Kongres Kobiet, 11-12 września 2015, Warszawa, Torwar