Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-08-21 Aktualności
  Aktualności

  Konsultacje projektów rozporządzeń Ministerstwa Finansów

  Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano 1) projekt rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad sporządzania przez jednostki inne niż banki, zakłady ubezpieczeń i zakłady reasekuracji skonsolidowanych sprawozdań finansowych grup...

 • 2015-08-20 Aktualności
  Aktualności

  Gospodarstwa domowe mają się dobrze, ale boją się bezrobocia

  W sierpniu br. nastroje konsumenckie poprawiły się. Wskaźnik bieżący ufności konsumenckiej wyniósł -7,9, a wyprzedający wskaźnik ufności konsumenckiej -13,2 - podał GUS.

 • 2015-08-20 Aktualności
  Aktualności

  Ustawa o kontroli niektórych inwestycji narusza prawo UE

  Rozwiązania zawarte w ustawie o kontroli niektórych inwestycji, którą podpisał prezydent, ograniczają swobodę przedsiębiorczości i przepływu kapitału wynikające z traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-08-20 Aktualności
  Aktualności

  III edycja konkursu Pracodawca Jutra

  Celem Konkursu jest wyróżnienie pracodawców, którzy z sukcesem realizują przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym skierowane do osób przygotowujących się do wejścia na rynek pracy.

 • 2015-08-19 Aktualności
  Aktualności

  Deflacja i ostrożność konsumentów wpływają na decyzje o zakupach

  Sprzedaż detaliczna wzrosła w lipcu 2015 r. o 1,2 proc. w cenach bieżących, a w cenach stałych była wyższa o 3,5 proc. r/r - podał GUS.

 • 2015-08-19 Aktualności
  Aktualności

  Eksport ciągnie przemysł

  Produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w lipcu 2015 r. o 3,8 proc. - podał GUS.

 • 2015-08-19 Aktualności
  Aktualności

  Wkrótce decyzja Komisji Europejskiej w sprawie zakazu reklamy aptek

  Komisja Europejska bada, czy całkowity zakaz reklamy działalności aptek narusza przepisy Unii Europejskiej dotyczące swobody prowadzenia działalności gospodarczej. Prace trwają i w najbliższym czasie zapadnie decyzja, czy Polsce grozi kolejna sprawa przed Trybunałem Sprawiedliwości, a nawet kary pieniężne - informuje Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-08-19 Aktualności
  Aktualności

  Jak rozliczyć projekty w ramach Krajowego Planu Inwestycyjnego?

  Ministerstwo Środowiska przekazało stanowisko (poniżej) jak rozliczać do 30 września projekty inwestycyjne prowadzone w ramach Krajowego Planu Inwestycyjnego, w sytuacji gdy ciągle brak właściwego rozporządzenia.

   

 • 2015-08-19 Aktualności
  Aktualności

  Spotkanie w sprawie Krajowego Planu Inwestycyjnego

  W czasie spotkania, 12 sierpnia br., Lewiatana z przedstawicielami Ministerstwa Środowiska rozmawiano nt. rozliczania inwestycji ujętych w Krajowym Planie Inwestycyjnym.

   

 • 2015-08-19 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan patronem programu Firma Przyjazna Bieganiu

  Celem programu jest promocja aktywności fizycznej i zachęcenie pracodawców do stwarzania swoim pracownikom jak najlepszych warunków do rozwijania sportowych zainteresowań. Uczestnicy programu gromadzić będą przebiegnięte kilometry i... radość ze współzawodnictwa.