Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-08-13 Aktualności
  Aktualności

  W pracy wszyscy jesteśmy tacy sami - wyniki badania rynku pracy osób niepełnosprawnych

  Co druga polska firma nie jest przystosowana architektonicznie do zatrudniania osób z niepełnosprawnością, a 40% pracodawców nie podejmuje żadnych działań wspierających zatrudnianie tej grupy pracowników. Z drugiej strony, ponad 80% pracodawców uważa, że osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności są równie efektywne i zaangażowane w pracę, co ich pełnosprawni koledzy - takie wnioski płyną z badania „Pracodawca na TAK", które przeprowadziła w ostatnim czasie Grupa Job. Konfederacja Lewiatan jest partnerem badania.

 • 2015-08-13 Aktualności
  Aktualności

  Do zdobycia tytuł „Człowieka, który zmienia biznes 2014". Zgłoszenia do 28 sierpnia.

  Jeszcze przez dwa tygodnie sierpnia można przesyłać zgłoszenia kandydatur osób, które zasługują na zdobycie tytułu „Człowieka, który zmienia biznes 2014". To pierwsza edycja nagrody, która jako jedyna w Polsce w pełni dedykowana jest osobom działającym na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Honorowy patronat nad nagrodą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

 • 2015-08-13 Aktualności
  Aktualności

  Zmiany w sposobie naliczania odsetek cywilnoprawnych w 2016 r.

  Komentarz Bartosza Wyżykowskiego, Radcy Prawnego, Zastępcy Dyrektora Departamentu Prawnego Konfederacji Lewiatan.


 • 2015-08-13 Aktualności
  Aktualności

  Dolnośląscy Pracodawcy oferują pomoc dla firm planujących ekspansję na rynki zagraniczne

  Dolnośląscy Pracodawcy od września ruszają z nową usługą dla firm planujących ekspansję na rynki zagraniczne. W każdy wtorek przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć się, jak przygotować plan rozwoju eksportu, jakie instrumenty wsparcia oferuje obecnie Ministerstwo Gospodarki, czy też jakie są możliwości sfinansowania wyjazdu na zagraniczne targi branżowe.

 • 2015-08-12 Aktualności
  Aktualności

  Rady ds. kompetencji dopiero w 2018? To za późno.

  Trwają przygotowania do uruchomienia sieci Rad ds. kompetencji. Ich utworzenie sfinansuje Europejski Fundusz Społeczny, a funkcjonowanie nadzorować będzie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Zdaniem Lewiatana powinny zacząć działać jak najszybciej.

 • 2015-08-12 Aktualności
  Aktualności

  Przedstawiciel Konfederacji Lewiatan pokieruje pracami Grupy roboczej ds. przedsiębiorstw i innowacji

  Na Dolnym Śląsku powstała Grupa robocza ds. przedsiębiorstw i innowacji w ramach Komitetu Monitorującego RPO WD 2014-2020. Jest to pierwsza grupa robocza w Polsce, która zajmie się problematyką wspierania oraz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności na poziomie regionalnym.

 • 2015-08-11 Aktualności
  Aktualności

  Apelujemy: Przedsiębiorcy liczcie się z brakiem prądu i bądźcie dla siebie wyrozumiali

  Polski system energetyczny zawiódł. Ograniczenia w dostawach energii dla przedsiębiorców, spowodowane upałami, będą się utrzymywały. Przedsiębiorcy muszą być przygotowani na skutki tej sytuacji, które mogą trwać nawet kilkanaście dni. Stosowanie się do ograniczeń poboru mocy jest absolutnie niezbędne, po to, aby nie dopuścić do blackout' u i załamania krajowego systemu energetycznego. Dla przypomnienia, jednodniowy blackout w Szczecinie kosztował firmy i instytucje 55 mln złotych, a operatorów - 60 mln złotych. Problem był wówczas regionalny, dziś jest to kwestia krajowa.

 • 2015-08-10 Aktualności
  Aktualności

  Nowe firmy i oferty na platformie B2B Konfederaci Konfederatom

  Zapraszamy firmy członkowskie do aktywnego korzystania z platformy Business to Business „Konfederaci Konfederatom". Na platformie aktywnie działa już 286 firm członkowskich i stale przybywają nowe podmioty. Serwis jest dostępny bez dodatkowych opłat dla wszystkich firm zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan.

 • 2015-08-07 Aktualności
  Aktualności

  Kolejne szkolenie mediatorów za nami

  W dniach 3-6 sierpnia w siedzibie Lewiatana odbył się wakacyjny kurs dla mediatorów. Celem szkolenia jest przekazanie kompleksowej wiedzy uwzględniającej zarówno aspekty prawne, biznesowe, jak i psychologiczne, z naciskiem na kwestie praktyczne.

 • 2015-08-07 Aktualności
  Aktualności

  Globalny Kongres ARMTECH 2015

  12 października br. odbędzie się Globalny Kongres ARMTECH 2015 dotyczący wysokich technologii.