Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-07-14 Aktualności
  Aktualności

  Duża swoboda przy unieważnianiu przetargów to niebezpieczny precedens

  Precedens unieważnienia przetargu na usługi dla CUW - rządowego Centrum Usług Wspólnych, realizującego działania na rzecz ponad 100 krajowych instytucji i organów państwowych - był pierwszym tego typu przypadkiem w zamówieniach publicznych. O tyle kontrowersyjnym, że podjętym po licznych orzeczeniach KIO i sądowych potwierdzających, że wybór oferenta odbył się prawidłowo - zauważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-07-14 Aktualności
  Aktualności

  Podatnik już nie tak bezbronny w starciu z fiskusem

  Wątpliwości rozstrzygane będą na korzyść podatników - taki ma być skutek uchwalonej w ostatni piątek przez Sejm nowelizacji Ordynacji podatkowej. Nie zawiera ona jednak wszystkich zmian, które zaproponował Prezydent. Akceptacji posłów nie zyskał wniosek uporządkowania wyjątków przerywających, bądź zawieszających bieg terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego oraz ograniczenie możliwości nadawania rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji nieostatecznej - podkreśla Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

 • 2015-07-14 Aktualności
  Aktualności

  Wyzwania na europejskim rynku pracy

  Europejskie organizacje pracodawców i związki zawodowe osiągnęły porozumienie w sprawie Wspólnego Programu Prac na lata 2015-2017. Została także opublikowana analiza europejskiego pracy.

 • 2015-07-13 Aktualności
  Aktualności

  Europejskie gospodarki uniezależniły się od greckiego kryzysu

  Po 17 godzinach szefowie 19 państw strefy euro osiągnęli porozumienie. Grexit należy do przeszłości powiedział grecki premier Aleksis Tsipras po całonocnym szczycie w sprawie Grecji.

   

 • 2015-07-13 Aktualności
  Aktualności

  Zagrożony obrót informacjami gospodarczymi

  Ministerstwo Gospodarki opublikowało projekt zmian do ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Nie tylko nie zawiera on wielu pierwotnie zakładanych zmian, które miały wzmocnić system wymiany informacji gospodarczych w Polsce, ale w praktyce znacząco może utrudnić i uczynić znacznie droższym, a w niektórych wypadkach, być może nawet nieopłacalnym, obrót informacjami gospodarczymi - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-07-13 Aktualności
  Aktualności

  Biznes europejski wierzy w strefę euro

  - Osiągnięty jednogłośnie 12 lipca br. kompromis jest silnym sygnałem wskazującym, że strefa euro chce pozostać zjednoczona - ogłosiła BUSINESSEUROPE, największa organizacja pracodawców w UE, do której należy Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-07-13 Aktualności
  Aktualności

  Letnie Spotkanie Przyjaciół 2015

  Jak co roku, Letnie Spotkanie Przyjaciół było okazją do rozmowy - najpierw poświęconej tematyce dialogu społecznego, a potem prywatnych spotkań ze znajomymi, przyjaciółmi, współpracownikami itd. Przyjęliśmy Manifest Dialogu, który jest zestawem zobowiązań i postulatów środowiska pracodawców, dotyczących rozwijania kapitału społecznego w naszym kraju.

 • 2015-07-10 Aktualności
  Aktualności

  Lepsza ochrona pożyczkobiorców

  10 lipca 2015 r. Sejm uchwalił przedłożoną przez rząd nowelizację ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym, ustawy - Prawo bankowe oraz niektórych innych ustaw. Nowelizację należy ocenić pozytywnie - reguluje ona działalność instytucji pożyczkowych, wprowadzając rozwiązania zwiększające poziom ochrony konsumentów - pożyczkobiorców.

 • 2015-07-10 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan ogłosił Manifest Dialogu

  Konfederacja Lewiatan podczas dorocznego spotkania członków i przyjaciół ogłosiła Manifest Dialogu. Uchwalenie ustawy o Radzie Dialogu Społecznego w parlamencie i rychłe podpisanie jej przez Prezydenta to zwieńczenie długiej drogi w walce o powrót partnerów społecznych do dialogu. Ale przed nami kolejne trudne zadania. Musimy się nauczyć zawierać kompromisy, bo ważne sprawy, o których będziemy rozmawiać, do łatwych nie należą. Dlatego ogłosiliśmy Manifest Dialogu.

 • 2015-07-09 Aktualności
  Aktualności

  Przedsiębiorcy za ulgami podatkowymi na innowacje

  Rozwiązania służące wspieraniu innowacyjności winny zostać wprowadzone co najmniej w kształcie zaproponowanym w prezydenckim projekcie ustawy o wspieraniu innowacyjności, którym obecnie zajmuje się Sejm.