Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-12-02 Aktualności
  Aktualności

  Kwota wolna w górę, przywileje do likwidacji

  Prezydent Andrzej Duda wysłał do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o podatku od dochodów osobistych, która ma zwiększyć kwotę wolną od podatku.

 • 2015-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Wyjazdowe posiedzenie członków Lewiatana w Ossie

  Ponad 170 przedstawicieli naszych firm i zaproszonych gości dyskutowało przez dwa dni o najważniejszych wydarzeniach gospodarczych i politycznych w Polsce oraz w Europie.

 • 2015-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Zamiast rozwoju fundujemy Polsce kryzys

  Prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego. Powrót do niższego wieku emerytalnego - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn - będzie nas kosztował do 2035 roku aż 381 mld zł. Powiększająca się dziura budżetowa negatywnie wpłynie na gospodarkę, lawinowo wzrośnie zadłużenie, a Polska wpadnie w procedurę nadmiernego deficytu - ostrzega Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-12-01 Aktualności
  Aktualności

  Wdrożymy FATCA

  1 grudnia 2015 r. weszła w życie ustawa z dnia 9 października 2015 r. o wykonywaniu umowy między rządem Rzeczypospolitej Polskiej a rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki w sprawie poprawy wypełniania międzynarodowych obowiązków podatkowych oraz wdrożenia ustawodawstwa FATCA.

 • 2015-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Iran – nowe możliwości dla biznesu

  W siedzibie Konfederacji Lewiatan odbyło się 30 listopada br. seminarium na temat możliwości biznesowych otwierających się w Iranie po oczekiwanym zniesieniu sankcji gospodarczych wobec tego kraju na początku 2016 r.

 • 2015-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Dobre wieści dla rządu: PKB przyspiesza, deflacja spowalnia

  Wzrost PKB w III kwartale br. przyspieszył do 3,5 proc. - podał GUS.

 • 2015-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy i związkowcy apelują do ministra zdrowia w sprawie wynagrodzeń

  Istnieje potrzeba stworzenia nowego systemu wynagradzania wszystkich grup medycznych, nie tylko pielęgniarek i położnych - napisali w liście do ministra zdrowia - Pracodawcy RP, Konfederacja Lewiatan, OPZZ i NSZZ „Solidarność".

 • 2015-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Kalendarium wydarzeń w Brukseli: na co zwrocić uwagę?

  Przedstawiamy listę najważniejszych spotkań i wydarzeń, które odbędą się w najbliższym czasie w stolicy Unii Europejskiej. W ramach comiesięcznego podsumowania prezentujemy także te, które już się odbyły z udziałem ekspertów Konfederacji Llewiatan.

 • 2015-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Konsultacje społeczne w Komisji Europejskiej

  Wkrótce mija termin zgłoszenia opinii w kilku innych istotnych, z punktu widzenia przedsiębiorców, tematach. Poniżej przedstawiamy pełną listę konsultacji począwszy od tych, których termin upływa najszybciej. Państwa uwadze polecamy szczególnie serię konsultacji dotyczących gospodarki cyfrowej, dyrektywy mediacyjnej oraz podatku VAT w odniesieniu do transgranicznego handlu elektronicznego.

 • 2015-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Nowa Strategia Komisji Europejskiej w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR)

  Pierwsza Strategia KE dotycząca CSR pojawiła się w 2011 roku i obowiązywała do 2014 roku. Według niej CSR było działaniem dobrowolnym firm i nie podlegało żadnym unijnym uregulowaniom prawnym. Takie podejście było przez firmy popierane. Jednocześnie krytykowały one przedstawianie Strategii CSR jako „działania naprawczego w stosunku do negatywnych skutków ubocznych" aktywności firm i pomijanie pozytywnego oddziaływania inicjatyw z zakresu CSR na lokalne społeczności oraz stymulowanie innowacyjności.