Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-11-30 Aktualności
  Aktualności

  Europejski biznes z apelem na światowy szczyt klimatyczny w Paryżu

  30 listopada w Paryżu rozpoczął się szczyt klimatyczny COP 21 z udziałem przedstawicieli rządów ze 195 krajów. Jeśli światowe negocjacje zakończą się sukcesem, zostanie zawarte najbardziej ambitne porozumienie klimatyczne, które miałoby zacząć obowiązywać po 2020 roku i zastąpić protokół z Kioto. Celem jest ograniczenie procesu globalnego ocieplenia. Biznes w Europie apeluje jednak o rozwagę w podejmowaniu zbyt dużych zobowiązań przez Unię Europejską, co może skutkować ograniczeniem konkurencyjności naszego przemysłu.

 • 2015-11-27 Aktualności
  Aktualności

  Biznes oczekuje dobrego porozumienia klimatycznego w Paryżu

  W poniedziałek rozpoczyna się w Paryżu Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny (COP21). Konfederacja Lewiatan oczekuje, że zostanie zawarte nowe, prawnie obowiązujące globalne porozumienie klimatyczne, które będzie nakładało na największe gospodarki świata porównywalne obowiązki w zakresie ochrony klimatu.

 • 2015-11-27 Aktualności
  Aktualności

  Nowelizacja ustawy o CIT zwiększy biurokrację i koszty

  Znaczna część metod przeciwdziałania agresywnej optymalizacji podatkowej, zaproponowanych w projekcie nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT), spowoduje istotne zwiększenie obowiązków administracyjnych po stronie podatników, powodując wzrost kosztów stosowania przepisów podatkowych - ostrzega Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

 • 2015-11-26 Aktualności
  Aktualności

  Zmiana ustawy o VAT niekorzystna dla firm

  Zmiany w ustawie o podatku od towarów i usług są konieczne, ale potrzebujemy ewolucji a nie rewolucji. Projekt ustawy o VAT, zaprezentowany na stronie internetowej PiS, budzi duże wątpliwości w zakresie przyjętej koncepcji zwalczania oszustw i wyłudzeń w VAT - uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan.

 • 2015-11-26 Aktualności
  Aktualności

  Newsletter Norm

  Każdy przedsiębiorca może otrzymywać informacje o najnowszych opublikowanych Polskich Normach z interesującego go zakresu, a także aktualny program prac normalizacyjnych PKN.

 • 2015-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Artykuł Dobrawy Biadun w Dzienniku Gazecie Prawnej

  Jeden procent, czyli życzeniowe odczytywanie prawa - to tytuł artykułu naszej ekspertki Dobrawy Biadun, który ukazał się 25 listopada br. w „Dzienniku Gazecie Prawnej". Dotyczy on problemów sieci aptek z interpretacją przepisu prawa farmaceutycznego, który odnosi się do liczby aptek w województwie.

 • 2015-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Bezrobocie coraz niższe

  Stopa bezrobocia pod koniec października br. wyniosła 9,6 proc., wobec 9,7 proc. we wrześniu - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • 2015-11-25 Aktualności
  Aktualności

  Warsztaty PPP

  Ministerstwo Gospodarki wspólnie z Konfederacją Lewiatan, Polskim Związkiem Pracodawców Budownictwa, Centrum PPP i Business Advisory Board Europejskiej Komisji Gospodarczej zaprasza do udziału w warsztatach poświęconych praktycznym zagadnieniom partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP),  które odbędą się 1 grudnia 2015 r.

 • 2015-11-24 Aktualności
  Aktualności

  W zamówieniach publicznych pracownicy ochrony zarabiają mało

  Średnie miesięczne wynagrodzenie zasadnicze brutto pracowników ochrony oraz osób sprzątających w Niemczech, Czechach, Rumunii oraz na Węgrzech jest wyższe od pensji minimalnej w tych krajach o przynajmniej kilkadziesiąt procent. W Polsce wysokość zarobków tych pracowników na ogół nie osiąga nawet poziomu minimalnego wynagrodzenia, a zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę należy do rzadkości - zauważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-11-24 Aktualności
  Aktualności

  Europejski biznes w czasie kryzysu - Rada Prezydentów BUSINESSEUROPE w Luksemburgu

  W dniach 19-20 listopada 2015 roku odbyła się w Luksemburgu Rada Prezydentów BUSINESSEUROPE. Okoliczności spotkania były wyjątkowo poważne: zmieniony po zamachach w Paryżu kontekst dyskusji o migrantach i uchodźcach napływających do Europy, rosnące tendencje nacjonalistyczne w krajach UE oraz zmieniająca się dramatycznie rzeczywistość w Polsce i Turcji po wyborach parlamentarnych. W programie spotkania znalazły się też tak istotne tematy jak stanowisko biznesu wobec polityki handlowej UE wobec Chin, stanowisko BUSINESSEUROPE wobec tzw. raportu pięciu prezydentów (unia ekonomiczno-monetarna) czy stan przygotowań do COP 21    w grudniu br. w Paryżu. Polski biznes reprezentowała Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.