Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-02-13 Aktualności
  Aktualności

  Zmiana ustawy Ordynacja podatkowa - konsultacje

  Konsultujemy projekt z dnia 6 lutego 2015 r. ustawy o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw.

 • 2015-02-13 Aktualności
  Aktualności

  Polska wśród liderów wzrostu PKB w Europie

  Produkt Krajowy Brutto wzrósł w IV kwartale 2014 roku , w ujęciu rocznym, o 3,0 proc., wobec 3,3 proc. wzrostu w poprzednim kwartale - podał Główny Urząd Statystyczny.

 • 2015-02-13 Aktualności
  Aktualności

  Regulaminy w e-sklepach

  Jak często należy aktualizować regulamin, by mieć pewność, że nie łamiemy prawa i nie narażamy się na wyłudzaczy? Jak zmusić klientów, by czytali regulamin?

 • 2015-02-12 Aktualności
  Aktualności

  Seminarium nt. realizacji zasady partnerstwa w systemie wdrażania funduszy europejskich, Szczecin

  W imieniu reprezentatywnych organizacji pracodawców i pracowników: Business Centre Club Związku Pracodawców, Forum Związków Zawodowych, Konfederacji Lewiatan, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej i Związku Rzemiosła Polskiego, mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w seminarium partnerskim na temat realizacji zasady partnerstwa w systemie wdrażania funduszy europejskich.

 • 2015-02-12 Aktualności
  Aktualności

  Partnerstwo publiczno-prywatne czeka na zmiany legislacyjne

  Przez sześć lat obowiązywania nowych regulacji dotyczących partnerstwa publiczno-prywatnego udało się zawrzeć tylko 84 umowy. Jeśli przygotowywana przez ministerstwo gospodarki nowelizacja funkcjonowania PPP zostanie wprowadzona w życie, to obecny rok i kolejne lata mogą stać się przełomowymi dla partnerstwa publiczno-prywatnego - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-02-12 Aktualności
  Aktualności

  Nowi członkowie Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan

  Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan powiększa się.

 • 2015-02-11 Aktualności
  Aktualności

  Umowa handlowa ze Stanami (TTIP): ósma runda negocjacyjna

  Wokół TTIP od miesięcy narastają niebezpieczne mity dotyczące wyzwań płynących z tej umowy. Krytycznie wypowiadają się głównie organizacje pozarządowe i związki zawodowe. Jeden z najczęściej podnoszonych argumentów to brak przejrzystości negocjacji. W związku z tym Komisja Europejska podjęła wysiłki na rzecz zwiększenia transparentności procesu i promowania udziału społeczeństwa, na tyle, na ile jest to możliwe w przypadku negocjacji międzynarodowej umowy handlowej.

 • 2015-02-11 Aktualności
  Aktualności

  Ocena warunków udzielania pomocy na centra badawczo – rozwojowe firm

  Konfederacja Lewiatan w pełni popiera finasowanie budowy nowych lub rozbudowy istniejących laboratoriów B+R, w tym zwłaszcza centrów badawczo - rozwojowych. Wsparcie przedsiębiorstw, które angażują się w prace B+R musi być absolutnym priorytetem Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Ma jednak pewne zastrzeżenia, co do propozycji konkretnych rozwiązań.

 • 2015-02-11 Aktualności
  Aktualności

  Dolnośląscy Pracodawcy apelują o zwiększenie zaangażowania sektora biznesu we wdrażaniu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

  Dolnośląscy Pracodawcy zaapelowali do prezydentów 3 największych dolnośląskich miast o zwiększenie zaangażowania sektora biznesu we wdrażaniu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, tzw. ZIT-ów. Postulują również o upublicznienie informacji na temat stanu prac nad ZIT-ami.

 • 2015-02-11 Fundusze strukturalne
  Fundusze strukturalne

  Pomoc finansowa na centra badawczo-rozwojowe przedsiębiorców w ramach PO IR 2014-2020 - uwagi

  Treść uwag przesłanych do Ilony Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki.