Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-02-10 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy nie chcą quasi podatku w prawie wodnym

  Konsekwencją zmian w prawie wodnym przygotowanych przez ministerstwo środowiska byłaby likwidacja zwolnień z opłat za zwrotny pobór wody dla energetyki. Oznaczałoby to zarówno dla energetyki wodnej jak i cieplnej znaczny wzrost kosztów korzystania ze środowiska oraz kosztów produkcji, a w konsekwencji obciążenie społeczeństwa skutkami kolejnego quasi podatku - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-02-10 Aktualności
  Aktualności

  Pacjentom nie wolno zabronić dopłacania do ponadstandardowego leczenia

  Zarówno minister zdrowia, jak i Narodowy Fundusz Zdrowia, stoją na stanowisku, że pacjentowi posiadającemu ubezpieczenie zdrowotne przysługuje tylko standard wynikający z rozporządzeń ministra zdrowia i zarządzeń prezesa NFZ - określających koszt poszczególnych procedur. Tym samym nakazuje się placówkom zdrowotnym oferowanie pacjentom świadczeń o określonym standardzie. W przypadku, gdy „standard" nie odpowiada potrzebom pacjenta może on wyłącznie skorzystać z pełnopłatnej usługi, nie może dopłacić np. do lepszych soczewek - zauważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-02-09 Aktualności
  Aktualności

  Wzrost bezrobocia w styczniu nie oznacza pogorszenia na rynku pracy

  Stopa bezrobocia pod koniec stycznia wyniosła 12,1 proc. - szacuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

 • 2015-02-09 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan ocenia senackie zmiany w ustawie o OZE

  Mimo apeli organizacji przedsiębiorców (m.in. Lewiatana, PSEW i Związku Banków Polskich), Senat nawet nie głosował poprawki wprowadzającej okres przejściowy, w uchwalonej ustawie o Odnawialnych Źródłach Energii. Pracodawcy proponowali, aby w ciągu pierwszych 3-6 miesięcy obowiązywania systemu aukcyjnego, nowi wytwórcy nadal mogli jeszcze wchodzić do systemu zielonych certyfikatów, co zapobiegłoby co najmniej kilkumiesięcznej luce w inwestycjach - podkreśla Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-02-09 Aktualności
  Aktualności

  Plany i wyzwania pomorskich MMŚP 2015, Gdańsk

  Szanowni Państwo, mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w organizowanej przez Konfederację Lewiatan oraz Pomorski Związek Pracodawców Lewiatan konferencji ,,Plany i wyzwania pomorskich MMŚP w 2015 roku". Odbędzie się ona 27...

 • 2015-02-06 Aktualności
  Aktualności

  Relacja z konferencji: Ochrona danych osobowych - najnowsze krajowe i europejskie regulacje prawne

  W styczniu 2015 r. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych już po raz dziewiąty zorganizował obchody Dnia Ochrony Danych Osobowych.

 • 2015-02-06 Aktualności
  Aktualności

  Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy wniosek Lewiatana

  Wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z Konstytucją RP niektórych przepisów ustawy o społecznej inspekcji pracy, złożony przez Konfederację Lewiatan, został wpisany na listę spraw rozpatrywanych.

 • 2015-02-06 Aktualności
  Aktualności

  Jacek Męcina wśród 50 najbardziej wpływowych prawników

  W tegorocznym rankingu „Dziennika Gazety Prawnej" najbardziej wpływowych prawników Jacek Męcina, wiceminister pracy i polityki społecznej, były doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, znalazł się na 3 miejscu.

 • 2015-02-06 Aktualności
  Aktualności

  Odpowiedzialne łańcuchy dostaw rolnych - przewodnik OECD

  Przedstawiamy projekt przewodnika opracowanego przez Światową AO i OCED dot. odpowiedzialnych łańcuchów dostaw rolnych: FAO-OECD GUIDANCE FOR RESPONSIBLE AGRICULTURAL SUPPLY CHAINS.

 • 2015-02-06 Aktualności
  Aktualności

  FBA - Skuteczny Lider Małej Firmy

  FBA - Skuteczny Lider Małej Firmy (Family Business Academy) to jednosemestralne studium podyplomowe w zakresie zarządzania i przedsiębiorczości, adresowane do właścicieli i kadry zarządzającej sektora MŚP.