Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-11-23 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan rekomenduje zmiany w Krajowym Funduszu Szkoleniowym

  Udoskonalenie procesu zbierania informacji o zapotrzebowaniu na środki Krajowego Funduszu Szkoleniowego, uproszczenie procedur wnioskowania o pieniądze czy zwiększenie dostępności środków - rekomenduje Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-11-23 Aktualności
  Aktualności

  38 proc. Polaków jest sobie w stanie wyobrazić założenie biznesu

  71 proc. respondentów z Polski ma pozytywne podejście do przedsiębiorczości, 22 proc. negatywne. 71 proc. postrzega obawę przed porażką jako przeszkodę w założeniu własnej firmy, 54 proc. ocenia swój kraj jako przyjazny dla przedsiębiorczości - wynika z tegorocznego raportu Amwaya o przedsiębiorczości, ogłoszonego w czasie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego partnerem była Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-11-23 Aktualności
  Aktualności

  Gospodarka w obiegu zamkniętym. Czekamy na projekt Komisji Europejskiej

  Celem gospodarki w obiegu zamkniętym (tzw. circular economy) jest minimalizacja wytwarzania odpadów poprzez  utrzymanie wartości produktów, materiałów i zasobów w gospodarce tak długo, jak to możliwe. Zdaniem Komisji Europejskiej transformacja w tę stronę jest odpowiedzią na niektóre z głównych wyzwań naszych czasów, przede wszystkim na problem zanieczyszczeń. Ma także pomóc w racjonalnym korzystaniu z zasobów naturalnych, które są coraz bardziej ograniczone.

 • 2015-11-23 Aktualności
  Aktualności

  O inwestorach na Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości

  16 listopada Jacek Adamski, przedstawiciel Lewiatan Business Angels wziął udział w spotkaniu organizowanym w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości przez Fundację Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

 • 2015-11-20 Aktualności
  Aktualności

  Dolnośląscy Pracodawcy apelują do Marszałka o przedłużenie terminów naborów wniosków w ramach RPO 2014-2020

  Dolnośląscy Pracodawcy zwrócili się oficjalnie do Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego o przesunięcie terminów naborów wniosków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego. Jako powód podają wciąż występujące problemy z generatorem wniosków.

 • 2015-11-20 Aktualności
  Aktualności

  Finansowanie prac badawczo-rozwojowych i innowacji. Przewodnik po ofercie programów operacyjnych 2014-2020

  Konfederacja Lewiatan we współpracy z PwC Polska Sp. z o. o. opracowała przewodnik po ofercie programów operacyjnych 2014-2020 dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

 • 2015-11-20 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy chcą lepiej płacić pracownikom

  W obszarze rynku pracy premier Beata Szydło zapowiedziała zwiększenie dostępu do pracy i poprawę warunków zatrudnienia. To ważne cele i dobrze, że zmiany w tym obszarze mają być wypracowane w dialogu i współpracy.

 • 2015-11-19 Aktualności
  Aktualności

  Polacy ciągle robią zakupy, ale przemysł spowalnia

  Sprzedaż detaliczna wzrosła w październiku 2015 r. r/r o 0,8 proc. w cenach bieżących, a o 3,6 proc. w cenach stałych. Natomiast produkcja sprzedana przemysłu wzrosła w październiku 2015 r. o 2,4 proc. r/r (w cenach stałych) - podał GUS.

 • 2015-11-19 Aktualności
  Aktualności

  Czy 500 zł zasiłku skłoni Polki do rodzenia dzieci?

  Starzenie i kurczenie się społeczeństwa wymaga pilnego zwiększenia dzietności oraz poziomu zatrudnienia. Jednak samo wprowadzenie zasiłku wychowawczego w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko do 18 roku życia i na każde dziecko w przypadku rodzin mniej zamożnych, może nie stanowić wystarczającej zachęty do posiadania większej liczby dzieci.

 • 2015-11-19 Aktualności
  Aktualności

  To dobrze, że lekarze wrócą do szkół

  Premier Beata Szydło zapowiedziała powrót do szkół gabinetów stomatologicznych i lekarskich, zmiany w ratownictwie medycznym oraz w modelu finansowania służby zdrowia.