Zamknij X

INFORMACJA DOTYCZĄCA PLIKÓW COOKIES:

Ten serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Aktualności 2015

 • 2015-01-30 Aktualności
  Aktualności

  Powstała baza projektów PPP

  Fundacja Centrum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego uruchomiła profesjonalną platformę informacyjną o planowanych i realizowanych przedsięwzięciach inwestycyjnych w formule PPP w Polsce: http://bazappp.pl/

   

 • 2015-01-30 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy chcą pomagać młodym na rynku pracy

  Dolnośląscy Pracodawcy zaangażują się w uruchomienie nowego programu „Gwarancje dla młodzieży", który będzie wdrażany przez urzędy pracy na terenie całego kraju. Jest to specjalny program adresowany do osób młodych poniżej 25 roku życia. Niezależnie od tego, czy zarejestrują się w...

 • 2015-01-30 Aktualności
  Aktualności

  Pracodawcy cieszą się z zawieszenia niemieckiej płacy minimalnej dla kierowców

  Władze Niemiec na razie nie będą egzekwować przepisów, według których polscy kierowcy ciężarówek przejeżdżający przez Niemcy, mają zarabiać co najmniej 8,5 euro na godzinę. Nacisk wywierany na rząd niemiecki przyniósł pozytywny skutek. Przedsiębiorcy apelowali co najmniej o zawieszenie tych przepisów - podkreśla Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-01-30 Aktualności
  Aktualności

  Rada ds. Unikania Opodatkowania bez przedsiębiorców

  W Radzie ds. Unikania Opodatkowania powinien znaleźć się przedstawiciel organizacji zrzeszającej przedsiębiorców lub pracodawców - apeluje w liście do premier Ewy Kopacz Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-01-30 Aktualności
  Aktualności

  Techniki mediacji - szkolenie dla mediatorów (cykl 2)

  Konfederacja Lewiatan zaprasza na bezpłatne 4-dniowe szkolenie pt. „Techniki mediacji - szkolenie dla mediatorów". Odbędzie się ono w siedzibie Konfederacji Lewiatan, ul. Zbyszka Cybulskiego 3 w Warszawie w dniach: 25.02.2015 godz. 10.15 do 17.30 26.02.2015 godz. 08.45 do 16.00...

 • 2015-01-30 Aktualności
  Aktualności

  Techniki mediacji - szkolenie dla mediatorów

  Konfederacja Lewiatan zaprasza na bezpłatne 4-dniowe szkolenie pt. „Techniki mediacji - szkolenie dla mediatorów". Odbędzie się ono w siedzibie Konfederacji Lewiatan, ul. Zbyszka Cybulskiego 3 w Warszawie w dniach: 16.02.2015 godz. 10.15 do 17.30 17.02.2015 godz. 08.45 do 16.00...

 • 2015-01-29 Aktualności
  Aktualności

  Lewiatan ocenia pakiet zmian dotyczących urlopów rodzicielskich

  Prezydencki projekt ustawy zakładający zmianę przepisów związanych z urlopami rodzicielskimi zawiera wiele dobrych rozwiązań, np. określenie maksymalnego wieku dziecka uprawniającego matkę do korzystania przez nią z płatnej przerwy na karmienie, czy wydłużenie terminu do złożenia wniosku o udzielenie urlopu rodzicielskiego i wychowawczego. Ale zawiera też propozycje, które nakładają na pracodawców dodatkowe biurokratyczne obowiązki - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-01-29 Aktualności
  Aktualności

  Polska służba zdrowia w ogonie Europy

  W opublikowanym Euro Health Consumer Indeks 2014 Polska zajęła 32 miejsce na 37 badanych krajów europejskich. Dopóki podstawą systemu opieki zdrowotnej nie stanie się pacjent nie można mówić o prawdziwej dostępności do usług na najwyższym poziomie. Jeśli priorytetem będzie obrona finansów NFZ, a nie racjonalne wydawanie pieniędzy, dopóty pacjent będzie zagubionym niewolnikiem systemu - uważa Konfederacja Lewiatan.

 • 2015-01-28 Aktualności
  Aktualności

  Propozycje dla frankowiczów

  Propozycje przedstawione przez wicepremiera Janusza Piechocińskiego pokrywające się z wcześniej złożonymi deklaracjami banków: obniżenie oprocentowania wynikające z ujemnej stopy procentowej LIBOR, wydłużenie okresu spłaty kredytu, rezygnacja z dodatkowych zabezpieczeń, są rozsądne i nie naruszają zasady równego traktowania klientów, którzy zaciągnęli kredyty walutowe i złotowe - komentuje Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

 • 2015-01-28 Aktualności
  Aktualności

  Rynek pracy pod presją zmian

  Ostatnie dane, które napływają z rynku pracy napawają umiarkowanym optymizmem. W grudniu 2014 r. stopa bezrobocia wzrosła w stosunku do listopada tylko o 0,1 pkt. proc. do poziomu 11,5%. Tak niski przyrost bezrobocia w tym miesiącu jest ewenementem.
  Komentarz dr Grzegorza Baczewskiego, dyrektora departamentu dialogu społecznego i stosunków pracy Konfederacji Lewiatan.